Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szja vissza térítés február...

Szja vissza térítés február mennyi a max brutto ?

Figyelt kérdés
Mennyi a max brutto ami alapján vissza lehet igényelni

2021. okt. 1. 10:45
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Illetve a férjem kapja a gyedet a fizetéssel hogy ezt a 2 egybe nézik vagy külön?

ha külön nézik akkor több jár vissza szamitasom szerint

360 körül van a férjem bruttoja ennek az szja ja 54 ezer forint

40 ezret veszünk igénybe év közbe tehát marad 14 ezer plusz havonta

Az 12x 14.000 = 168.ezer

A gyed az 176 ezer bruttoba aminek az szja a 26 ezer forint durvan

Ami 12x 26.000 = 312 ezer

A kettő összege 480 ezer

De ha egybe néznék akkor kevesebb jön ki nekem átlag ber ha jól tudom 440 körül van ??

Az is 66 ezer amiből 40 ezret veszünk ugye igénybe maradt a 26.000x 12 ami 312 ezer forint

Ha jól értelmezem és számolom az egészet..

Nem vagyok bérszámfejtő csak megprobalok logikusan gondolkodni.

2021. okt. 1. 11:16
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Nos, egyenlőre okt. 1.-e van...

A rendeletek napról napra változnak, finomítanak rajta, változtatnak stb.

Elhiszem, hogy jól jön majd a pénz, de szerintem várjuk meg a decembert (akkor még mindig van 2 hónap).

Már csak azért is, mert olvastam már olyant is, hogy némileg aggályos ez az egész dolog, ugyanis a levont pénz még csak adóelőleg, az adóbevallások határideje meg májusban van - szóval várj türelemmel, amíg a jogi dolgok is kiforrnak, mert ígérgetni bárki tud (még én is :D )

2021. okt. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ez a helyes számítás:

"360 körül van a férjem bruttoja ennek az szja ja 54 ezer forint

40 ezret veszünk igénybe év közbe tehát marad 14 ezer plusz havonta

Az 12x 14.000 = 168.ezer

A gyed az 176 ezer bruttoba aminek az szja a 26 ezer forint durvan

Ami 12x 26.000 = 312 ezer

A kettő összege 480 ezer"


Nem az egyhavi átlagbér a max, amit megkaphatsz, hanem az átlagbér szja-ja, ami havi 67 ezer körül van, így jön ki, hogy fejenként összesen max 808 ezer lehet a visszatérés.

Ti - jelen állás szerint - megkapjátok a 480 ezret a havi 40 ezren felül.

2021. okt. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:

Sziasztok!

Nem válaszolnék, hanem belekérdeznék, mert véletlen szembejött velem a kérdés.

Én jelenleg (mint anyuka) még gyesen vagyok “otthon” a 2,5 éves gyerekemmel. Viszont 6 órában már dolgozom több mint 1,5 éve.

Nem én veszem igénybe a családi adókedvezmenyt, ami nálunk egy gyerek esetén amúgy is 10 ezer ft.


Esetemben, ha valóban lesz visszatérítés, akkor nekem jár majd?

A bruttóm 250 ezer ft fix, de vannak hónapok amikor eléri az 500 ezer ft-ot is.

Köszi ha valaki megírja.

2021. okt. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%
Jár igen. Független attól, hogy ki veszi igénybe a családi kedvezményt. Nem az a lényeg, hanem hogy ki LEHET jogosult rá. Épp ezért kaphatja meg mindkét fél. Így te is meg fogod kapni.
2021. okt. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

#5: ez egy kicsit kusza nekem, mert SZJA vissza térítés.

DE! mit térítenek vissza, ha nincs levonva, mert családi kedvezménynél már vissza kapta? :-D

(oké, van pár speciális eset, mikor máshonnan van még adóbefizetése, amire a családi adókedvezménynek nem volt része, az után vissza kaphatja)

2021. okt. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Meg a mi kicsit sántít az a vége.

[link]

"5/A. § Ez a törvény 2022. január 1-jén hatályát veszti."

Akkor hogy is van kifizetés hatályvesztés után.

2021. okt. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha évközben már visszakapta, akkor azt nem kapja meg mégegyszer. Vagy csak nem értem a kérdést?
2021. okt. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ezért írtam a 2-es válaszomban, hogy felesleges most matekolni - évek óta az megy, hogy hoznak egy rendeletet, aztán kiderül, hogy ez így ezért nem jó, azért nem jó, változtatnak rajta, aztán amikor kiforr a végleges variáció, akkor megjelenik a Magyar Közlönyben.

Várjuk meg, míg kiderülnek a jogi dolgok is: mit hogyan lehet, hogyan nem...

2021. okt. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Nekünk egy gyermek van,férjem veszi igénybe az adókedvezményt,és azon kivül még átlag 63e ft szja-t vonnak le tőle

Szóval kapjuk évközben egy gyermek után az adókedvezményt,és amit még pluszba befizetünk,azt kapjuk majd elméletileg vissza

Várjuk ki a végét,szerintem már decemberben mindenki többet fog tudni

Én Gyeden vagyok itthon,de ebből is vonnak szja-t,szóval mint sokan mások kiváncsi vagyok, hogy akik gyeden vannak kapnak e vissza

2021. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!