Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha csak egyszer az életben...

Ha csak egyszer az életben szeretnék értékesíteni valami saját terméket (tehát nem akarok vállalkozást), aminek az alapanyag költsége több mint 50%, akkor ezt nem tehetem meg úgy, hogy pénzt lássak belőle, sőt még nekem kéne fizetnem érte?

Figyelt kérdés
Jól értem?

2021. okt. 5. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer, az nem üzletszerű tehát akkor adod el amikor akarod.
2021. okt. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%

Saját megunt cuccaidat évi 600ezer forintig adómentesen eladhatod.


[link]

2021. okt. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 a megunt cucc az nem saját termék. Saját terméke egy vállalkozásnak van.
2021. okt. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem válllakozás, mert nem üzletszerű, hanem egyszeri, de saját termék!
2021. okt. 5. 18:59
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha én egyszer csinálok magamnak egy bármit, és utána megunom, el akarom adni, az szerintem belefér a megunt cuccba.

AZ én cuccom volt, tök mindegy, hogy vettem vagy én csináltam.


Ha rendszeren eladok egy-egy saját gyártású dolgot, ott nyilvánvaló, hogy nem megunásról van szó. Hanem eleve azért csinálom őket, hogy eladjam.


Ha befolyik a számládra 1xpár tízezer, vagy százezer forint a kutyát nem fogja érdekelni.

2021. okt. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!