Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hallókészülék elkönyvhelhető...

Hallókészülék elkönyvhelhető üzleti ráfordításnak?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozó vagyok, súlyosan nagyothalló. Szoktam telefonon szoktam beszélni ügyfelekkel.

2021. okt. 12. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. A halláskárosodásodnak semmi köze a vállalkozási tevékenységeshez,nem a tevékenység érdekébe felmerülő kiadás...
2021. okt. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A hallókészülék nem a vállalkozás tevékenysége érdekében felmerült költség. Ugyanúgy, ahogy pl egy szemüveg vagy lúdtalpbetét sem az. Szemüveg max akkor, ha monitor előtti munkavégzéshez éleslátást biztosító szemüveg (nyilván mindenki ezt íratja rá a papírjára :) ).
2021. okt. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze, ha meg lebénulsz, akkor a vállalkozás számlájára veszel tolószéket "me há ez ke hogy dógozzak a vállalkozásba". XD
2021. okt. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bluetooth eszköz, telekommunkációs eszközként funkcionál.
2021. okt. 12. 17:54
 5/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


Láttunk már meg látunk példát arra, hogy alkalmazottnak szemüveghez hozzájárulást adnak pénzösszegbe, egyik ismerősöm melóhelyén is volt két éve egy ilyen akció. Egy bizonyos optikai üzletbe a városba látasvizsgálat, meg szemüveg készíttetés. 10 ezer ft-ig állta a cég mindenkinek.

Nyilván a megfelelő kafetéria adózás mellett...

De mivel te vagy vállakozó kérdező, értelemszerűen magadnak nem adsz kafetériát 🙂

2021. okt. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Könyvelőd van? Kérdezz rá, hátha kitrükközik valamit.
2021. okt. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na ez érdekel
2021. okt. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nincs könyvelőm. Nem elkönyvelhető ráfordításnak fogom akkor beírni.
2021. okt. 13. 15:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Remélem azt is tudod, hogy ilyen esetben akkor ez majd adóalapot növelő tétel lesz az adó számításakor.
2021. okt. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!