Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SzJA visszatérítés jàr így?...

SzJA visszatérítés jàr így? És kb mennyi? Apuka is kap így?

Figyelt kérdés

Én vagyok az anyuka. Gyesen voltam idén még, egészen szeptemberig (akkor lett 3 a kisfiam), viszont màr július óta dolgozom újra gyes mellett is. Akkor én erre a 5 hónapra (július-december) kapok csak vissza pénzt februarba, amiota dolgozom? Vagy a gyesre is jàr?

Mennyi pénzre számíthatok? (235 a bruttó fizetésem)


Màsik: nyàron különköltöztünk a gyerek apjàval. Nem voltunk hàzasok és bejegyzett élettàrsak sem, csak ott laktunk nàla, az àllandó lakcímünk pedig maradt ott. A csalàdi pótlékot én kapom a gyerek születése óta. Ő Katàs vállalkozó egyébként. Neki is jár vissza ez?


2021. okt. 14. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Te visszakapod igen, a béredre vonatkozóan. Gyesből nem vonnak adót, úgyhogy arra nyilván nem.


Apuka nem kap vissza.

2021. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A havonta fizetett szja-d (csökkentve a gyerek után járó kedvezménnyel): 25.250 Ft


Szóval ezt kapod vissza annyi hónapra, ahanyat dolgoztál idén.

2021. okt. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És akkor màjusban is kapunk vissza még pluszba?
2021. okt. 14. 21:09
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, azt fogjátok jövőre visszakapni, amit idén befizetsz adóelőlegben.

A jövőre befizetett adóról nincs szó.

2021. okt. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
#2 - ez így nem igaz.
2021. okt. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

Mindkét szülő jogosult lesz az adóvisszatérítésre.

Ugyanis a kormányrendelet szerint az jogosult rá, aki egyébként akár 1 napot is jogosult volt 2021-ben családi pótlékra/családi kedvezményre.

Mivel apuka jogosultsága is fennállt a családi pótlékra (saját gyermek lévén) 2021. évben legalább 1 napig (de inkább több napig), ezért Ő is jogosult lesz a visszatérítésre.


Kizáró ok az apuka részéről: Ha Te, mint anyuka, aki kapod egyébként a gyermek születése óta a családi pótlékot, azt nem magasabb összegben kaptad "egyedülállóság" címén. Mert ha igen, akkor az annyit jelent, hogy egyedülálló voltál, és más családi pótlékra jogosult nem élt együtt a gyermekkel egy háztartásban, csak Te.

Ilyenkor nincs senki más, aki jogosult lenne az SZJA visszatérítésre, csak Te.

2021. okt. 15. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Apu akkor is visszakapja, ha január elsején este elköltözött tőletek.
2021. okt. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6, de, sajnos apu a visszatérítése jogosult.
2021. okt. 15. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hatos, ha az apa az év bármely napján jogosult volt, márpedig nyáron költöztek külön, jogosult. Akkor is, ha az anya most egyedülálló csp-t kap.
2021. okt. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nyàr óta kapom, az egyedülállósàgi csp-t. A költözés utàn intéztem el.

Köszönöm a vàlaszokat.

Akkor gondolom apuka sokat fog visszakapni, kíváncsi leszek a gyerekre költ-e majd belőle...

2021. okt. 15. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!