Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyik ismerősöm többször...

Egyik ismerősöm többször segít nekem, ha elektronikai dolgot veszek. Megéri ez neki, vagy csak szívesség tőle?

Figyelt kérdés

Nagyon örülök neki, ha veszek valamilyen elektronikai terméket, és kérek a cégére számlát róla (laptop, telefon, ipad, stb), akkor az áfa teljes összegét visszafizetni nekem kp-ben!


Ez megéri neki? Vagy csak szívességet tesz nekem?


Fura, mert nem annyira közeli, és én még életemben semmiben nem tudtam neki segíteni, és sosem keres. Viszont, ha felhívom ezzel, mindig rábólint azonnal.


Sosem volt cégem, valaki elmagyarázná légyszi, hogyan működik ez?


2021. okt. 31. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Adót csal. Az áfa felett meg legalább 25 százalék adója van azt nyeri meg, cserébe papíron övé ez a sok cucc és meg kell őriznie.
2021. okt. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Neki ennyivel kevesebb áfát kell fizetnie. De azt tudjad, hogy a céges dolgokra másképp számítódik a jótállás.
2021. okt. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Céges dolgokra max egy év a jótállás hiába 3 év lenne rá.

De olyan is van, hogy csak 6 hónap szavatosság van és semmi jótállás aminél neked kell bizonyítani, hogy már alapból rossz volt.

2021. okt. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De a számlán szereplő áfát odaadja nekem kp-ban. Ezen felül mégis nyer a dolgon?

Ezt a részt nem értem.

Áfán felül 25% adó? Az mi?

2021. okt. 31. 12:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Társasági adó és szja ha osztalekkent veszi ki
2021. okt. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szóval ha nekem lenne cégem, és vennék bármilyen elektronikai dolgot, amit el tudok számolni, akkor a vételár közel felét mindig le tudom írni magamnak?

Így a cégtulajok féláron vásárolnak ilyen termékeket?

2021. okt. 31. 12:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, igy van.
2021. okt. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha féláron nem is, de 3/4-ed...
2021. okt. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
3/4-ed az csak az áfa, de fentebb kifejtették, hogy ezen felül a TAO ÉS SZJA is visszajár. Az nagyon közel a fele.
2021. okt. 31. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!