Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Önkéntes Területvédelmi...

Önkéntes Területvédelmi Tartalékosként kell TB-t fizetnem?

Figyelt kérdés
Szeptember 15-én kezdtem ÖKSZ állományban, viszont Október 8-án ott felmondtam a szerződésem és 15-én aláírtam az Ött szerződésem. Sajnos semmilyen tájékoztatást nem kaptam, hogy ebben az állományban hogy és mint működik a tb fizetés. Csak akkor nem kell fizetnem, ha behívnak a képzésre? Vagy automatikusan a szerződéskötéstől biztosítva vagyok? Teljesen elbizonytalanodtam, mert bár találtam információt különböző portálokon, de màr nem tudom mi igaz és mi nem :/

2021. nov. 3. 09:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi az az önkéntes területvédelmi tartalékos, de a törvény ezt mondja ki:


Biztosítottaknak számítanak a következők:


"munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban, rendvédelmi igazgatási szolgálati jogviszonyban, közszolgálati jogviszonyban, kormányzati szolgálati jogviszonyban, adó- és vámhatósági szolgálati jogviszonyban, politikai szolgálati jogviszonyban, biztosi jogviszonyban, ügyészségi szolgálati jogviszonyban, bírói szolgálati jogviszonyban, egészségügyi szolgálati jogviszonyban, igazságügyi alkalmazotti szolgálati viszonyban, nevelőszülői foglalkoztatási jogviszonyban, ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban, vendégoktatói ösztöndíjas jogviszonyban, közfoglalkoztatási jogviszonyban álló személy, a Magyar Honvédség, a rendvédelmi szervek, az Országgyűlési Őrség, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok hivatásos állományú tagja, a Magyar Honvédség szerződéses állományú tagja, a katonai szolgálatot teljesítő önkéntes tartalékos katona, a honvédelmi alkalmazott, az országgyűlési képviselő, a nemzetiségi szószóló (a továbbiakban együtt: munkaviszony), tekintet nélkül arra, hogy foglalkoztatása teljes vagy részmunkaidőben történik, "


A biztosítottnak nincs külön egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettsége ("TB").

2021. nov. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Sziaaa, én volt ött-s vagyok. Ha be vagy hívva, akkor a honvédség fizeti a tb-t. Azokon a napokon, amikor nem vagy, ugye hétköznap még a régi rendszerben, akkor magadnak kell fizezni a tb-t, amennyiben nincs munkád. Viszont ha most ebben a 6 hónapos rendszerben vagy ott-s akkor a munkáltató végig állja sztem a tb-t. De jobb ha bennt kérdezed meg a személyügyesektől.
2021. nov. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!