Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Letilthatjak az ausztriai...

Letilthatjak az ausztriai jövedelmem magyarorszagi adotartozás miatt ?

Figyelt kérdés

Ausztriaban élek és dolgozom mar 1 éve .

Ezt megelozoen magyarorszagon nem igen tartoztam normal polgarok koze igy osszegyult 600 000 ft adótartozásom . Osztrák fizetésből ezt letudják tiltani ?



2021. nov. 3. 16:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. nov. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Létezik nemzetközi jogsegély.

2021. nov. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Igen, a behajto siman ra mehet a bankszamladra
2021. nov. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Kérjél a banktól részletfizetést, ha látják, hogy fizetni akarsz, akkor rendesek szoktak lenni. Ha meg nem akarsz fizetni, akkor ne egy szomszéd EU-s tagállamba menj, hanem mondjuk Tanzániába, de úgyis megtalálnak.
2021. nov. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
. A Bankkartya nem az én nevemen van hanem a feleségemén . Igy ahhoz biztosan nem nyulnak . De a fizetésemböl letudják tiltani ?
2021. nov. 3. 22:24
 6/18 anonim ***** válasza:

- igen, le tudják

- a házastársi vagyonközösség miatt a feleségedre is rászállhatnak, kivéve ha a tartozás a házasság előtt keletkezett, de azt neked kell majd bizonyítani.

2021. nov. 4. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hivatalosan persze nem a felesegem.. marmint papiron .
2021. nov. 4. 08:42
 8/18 anonim ***** válasza:
58%

Sima tartozast (pl. banki hutel utanit) is siman be tudnak hajtatni EU-ban, de raadasul neked adotartozasod van, azt plane nem fogod meguszni.

Es a kibujni probalkozas is konnyen atcsuszhat a koltsegvetes elleni csalas (regi neven adocsalas) kategoriaba, ott meg leulendot osztogatnak. Ez alapjan javaslam, hogy mihamarabb fizesd ki.

2021. nov. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Tehat direkt a fizetésből is letiltható?

Mint pl magyarorszagon mikor van egy tartozásom es a konyvelo kuld egy letiltást a munkahelyemre .. a bankartyamról meg ilyesmiből nem tudnak letiltani mert semmi nincs a nevemen . Szimplán egy munkahelyem van.

2021. nov. 4. 09:10
 10/18 anonim ***** válasza:

Le tudják, de mire erre sor kerül addigra bőven kifizetheted.


Én magyarországon élek, 7 éve vettem egy üzleti ingatlant négy év múlva szólítottak fel az ingatlanadó fizetésére, és még onnantól indult volna a behajtás ideje.

Simán kifizettem aztán legyenek boldogok!

2021. nov. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!