Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szabadúszóként a katás vállalk...

Szabadúszóként a katás vállalkozás lefedi az adózást is?

Figyelt kérdés

2021. nov. 4. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kicsit jobban is kifejthetnéd.
2021. nov. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A kata a kisadózó vállalkozások tételes adójának rövidítése.
2021. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a köznyelvben az hogy valaki "katás vállalkozó" azt jelenti hogy ezt a fajta adózási formát választja.
2021. nov. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát úgy, hogy elvállalsz egy projektet egy cégnek, itthon dolgozol számítógéppel, és mivel adóznod kell, a kata lefedi neked azt
2021. nov. 4. 15:36
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Inkább keress fel egy könyvelőt.
2021. nov. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen tevékenységről beszélsz?

Mennyi havi/éves bevételre számítasz?

Magyar v külföldi ügyfél?

Évi 3 misinél többet akarsz ugyanannak számlázni?

Van munkaviszonyod is?

2021. nov. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen? Kataskent alapvetően befizeted havonta a Katát magad után, figyelembe véve az 1-2 limitet (-ügyfél illetve per év legfőképpen. Külföldi ügyfélnél más ez a határ)


Alapvetően a legegyszerűbb vállalkozói forma kezdésnek, én is jelenleg szabadúszóként így dolgozom. Én azért kerestem egy könyvelő is mert fingom nem volt merre van arccal előre, bár mindennek magam is utánaolvastam, de jó az, ha van, főleg ha bonyolódik valami miatt a helyzetet esetleg.

2021. nov. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*bocsi, Telorol katyvasz lett az eleje.
2021. nov. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!