Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A kriptovaluták utáni adót a...

A kriptovaluták utáni adót a NAV szja számlájára kell utalni?

Figyelt kérdés
Illetőleg a nav ezt feltünteti az adóbevallási tervezetemben vagy oda nekem kell beírni? Mert végülis a nav látja ha kiutalom a bankszámlámra az adott platformról

2021. nov. 6. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
A villanyaramba mar van ado, nem eleg hogy azt befizetted meg jotekonykodni is akarsz?
2021. nov. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal te kell magadnak bevalld, es 3 havonta befizesd az szjat es a szochot, ebev oldalon 103 es 258 adonemek alatt
2021. nov. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Laylah ***** válasza:

[link]


[link]


Én tavasszal ezek alapján jártam el, bár akkor még csak mínuszos voltam (kezdő balf-sz).

2021. nov. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem erdemes most adozni, majd jovore visszamenoleg 15%-ot.
2021. nov. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Úgy tudom csak a haszon után kell adózni, tehát amit kapsz, abból levonhatod a költséget és csak a maradék után kell adózni. Bár hogy a villanyszámlátln hogyan veszed külön a többi fogyasztástól az jó kérdés, max ha külön villanyóra van hozzá amin csak ez megy.
2021. nov. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1. Neked kéne tudni, mert te ebben nagyon benne vagy. Hogyha nem fizeti be azért börtön is járhat. Sokan be szptak már hogy nem adóztak kriptovaluta után. Főleg akkor van szpas ha nagy összegről van szó.
2021. nov. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Negyedévente kellöszja előleget fizetni. Adóbevalláskor meg szja különbözetet rendezni és szochot befizetni.
2021. nov. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #4 mondja, jövőre érdemes csak, visszamenőleg.

[link]

2021. nov. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van, adóamnesztia lesz és csak 15% SZJA kell jövő évtől, az is csak a haszonra nyilván.
2021. nov. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6 Mi számít nagy összegnek?
2021. nov. 8. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!