Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy van ez a minimáladó? Ha...

Hogy van ez a minimáladó? Ha én másfél milliót keresek első évben, de vesztességessé tudom tenni kétszeresen akkor elvileg átvihető a vesztesség és 2 évig adómentes vagyok, de hallottam valami minimáladóról...

Figyelt kérdés
2021. nov. 19. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Én úgy tudom 5 évig használhatod fel az elhatárolt veszteséget (már ha egyéni vállalkozó vagy) és valóban van ilyen amit írsz, a bevallás majd kiadja mennyi, de nagyjából az árbevétel 2% -a után. De ez bonyolultabb ennél és sok kivétel is van.
2021. nov. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor másfélmillió esetén évi 30 ezer forint 5 éven át? Kivéve ha kivétel vagyok?
2021. nov. 19. 15:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Az első két évben általában nincs minimumadó. Veszteséget öt évig lehet elhatárolni, viszont meg van határozva a felhasználás módja és mikéntje. Ez sokkal bonyolultabb és összetettebb annál, hogy itt ki lehessen fejteni.
2021. nov. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Végülis itt úgyis csak az altalanossagok érdekelnek
2021. nov. 19. 18:15
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
De gondolkozz úgy, hogy normálisan csinálod, az a legjobb, ha keresel annyit legálisan amiből kifutja az adó.
2021. nov. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Így is legalis nem?
2021. nov. 19. 19:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Hogyan tudod szándékosan veszteségessé tenni???


Ha ingyen adsz valamit, akkor is keletkezik a piaci árnak megfelelő ár 20%-a befizetendő adóként. Mi a terv anyukádnak papíron ingyen adsz dolgokat, erre tuti nem fognak rájönni???

2021. nov. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Vásárlók eszközöket. (Költség)
2021. nov. 22. 08:31
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Látszik, hogy nem vagy képben az adózás működésével, de már stiklizni akarsz :)


3 milliót szeretnél eszközökkel elköltségelni akkor azok valószínűleg tárgyi eszközök lesznek amik költségként azonnal nem számolhatóak el (kivéve kis értékű), hanem megadott kulcsok szerint értékcsökkenés leírásával lehet elszámolni több év alatt. Nem azonnali költség amit csak úgy elszámolsz. Amúgy meg is kell lenniük.


Fogadd meg amit fentebb írtam. Próbáld meg normálisan csinálni, ha úgy az nem nyereséges akkor inkább olyannal foglalkozza ami igen.

2021. nov. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon nem vagy kepben, latom. Az mióta stikli ha valaki vesz eszközöket a vállalkozáshoz? Alapelv hogy a hasznot az elején vissza kell forgatni, a lehető legtöbbet. És mégis miért ne lenne meg az az eszköz? Nem azért veszi valaki, hogy ne használja... A valószínűségnek pedig nem sok helye van egy könyvelésben remélem nem végzel könyvelést senkinek, hanem csak az eszemet jatszod itt...
2021. nov. 23. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!