Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkáltatóm/könyvelő nem...

Munkáltatóm/könyvelő nem találja a rózsaszín kiskönyvem, mit tehetek?

Figyelt kérdés
4 éve mikor a munkahelyemen kezdtem leadtam a rózsaszín kiskönyvem és 1 hónapja nem dolgozok már ott és azóta sem adták vissza mondván, hogy nem találják, mit tehetek ilyenkor? Újat sem állítanak ki...viszont ha ezt meg is teszik az előző munkaviszonyaimból a pecsétek elvesznek, hol lehet ezt jelenteni, hogy ne maradjon annyiban?

2021. nov. 27. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Megvan minden online a NAV-nál....
2021. nov. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Ki kell állítsanak újat.

A kormányhivatalban kspsz jogi segítséget

2021. nov. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%
Minek ez a könyv? Nekem sincs meg, sose kellett sehova.
2021. nov. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

"Újat is kiállíthatnak

Ha ezt a munkavállaló, vagyis a biztosított nem szerzi be – vagy kérésére sem adják ki neki –, erről a tényről írásban kell nyilatkoznia. Az utóbbit, valamint az erre irányuló írásos felkérést 5 évig meg kell őriznie a foglalkoztatónak. Amennyiben az új munkahely felhívását követő 30 napon belül sem sikerül beszerezni a tb-kiskönyvet a dolgozónak, akkor újat állítanak ki neki."


[link]

2021. nov. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen velem is volt, nekem csináltak újat, de annyi volt a szerencsém, hogy pont első munkahely volt, így nem vesztek el régi pecsétek legalább.
2021. nov. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ahogy írták előttem, a NAV-nál tudnak igazolast adni. 1991 óta van ilyen nyilvántartas. Viszont én 1988 óta dolgozom, szerencsére megvan a munkakönyvem, így az 1991 előtti munkaviszonyomat így tudom igazolni.
2022. márc. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!