Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol tudom megnézni, melyikünk...

Hol tudom megnézni, melyikünk igényelte a családi pótlékot?

Figyelt kérdés

Anya nevére töltöttük ki de nem írtam be a szamlaszamot és kormányablakba párom végül sajátját írta be

Ilyesmi rémlik

De rég volt és nem vagyunk biztosak benne, elvileg akinek jár a családi pótlék annak nem kell ezzel az SZJA visszaigenylessel semmit tenniük mert automatikus

De most nem tudjuk melyikonk ez a “kiváltságos”



2021. dec. 1. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Anya nevére töltöttük ki"

Tehát akkor az anya igényelte.

Legegyszerűbb, ha mindketten kitöltitek a visszadó nyilatkozatot és ráírjátok, ki hova kéri a pénzt.


(Azt tudod, hogy a családi igénylésénél arról is nyilatkozol, hogy tiéd a bankszámla?)

2021. dec. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mindketten vissza tudjuk igényelni tudtommal az szja-t úgyis, nem?


Hat igen de mikor párom igényelte nem írtam be a szamlaszamot és nem emlékezik h csak hozza írta a sajátját vagy újat töltött ki saját névre igényelni

Valószínű második de nem tudjuk biztosra

2021. dec. 1. 15:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezért a legegyszerűbb az, ha mindketten nyilatkoztok, hogy hova kéritek a visszatérítést, akkor tuti oda megy a pénz, ahová szeretnétek. Kb másfél perc kitölteni.
2021. dec. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen én is azt néztem hogy a nyilatkozat tömör, nem kell lényegében összeget írni sehova meg számolni csak beírni az adatainkat és kész.

Mégis annyi kérdést olvastam itt meg kriteriumokat hogy összezavart és azt érezteti ez egy elég bonyolult téma.


Az összeg részét kiszámolja úgyis nav , ugye?


Mivel csak kaptam szamlaszamra a gyedet meg most a GYES-t így azt se látom mennyi SZJA van befizetve max ha neten kalkulatorba írom a bruttót gondolom…


Egyébként decemberbe mennék vissza dolgozni, kivenném a szabadságom elsősorban, azután is megfogom kapni tehát az szja-t jövőre úgy értem.

2021. dec. 1. 16:26
 5/11 anonim ***** válasza:
A NAV látja, hogy mennyi szja-t fizettél, igen, neked azzal nincs dolgod.
2021. dec. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szuper köszönöm

Annyit már tudok hogy gyes után nem fizetodik SZJA így azok a hónapok már úsztak.

Annyit tudtok h ha évente igenyeltem a csalási adókedvezményt,akkor jövőre SZJA nélkül

Az kevesebb lesz 120 ezernél tehát?

2021. dec. 2. 17:11
 7/11 anonim ***** válasza:

"Annyit tudtok h ha évente igenyeltem a csalási adókedvezményt,akkor jövőre SZJA nélkül


Az kevesebb lesz 120 ezernél tehát?"


Mi van?!?!?!

2021. dec. 3. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Olyat olvastam valahol itt, hogy ha havonta igényelve van egy gyerek után a nettó 10 000 családi adókedvezmény az befolyásolja az SZJA visszaigénylés összeget .

Én évente szoktam adóbevallásnál visszaigényelni tehát durván 120 ezer Ft-ot. Ezesetben ha SZJA visszatérítést megkapom, a májusi adóbevallás után a visszaigényelt családi adókedvezmény kevesebb lesz?

2021. dec. 12. 13:06
 9/11 anonim ***** válasza:

A maximális visszatérítés összege 809 ezer forint lehet. Ebben benne van a családi kedvezményi rész is.

Ha év közben érvényesítettél családi kedvezményt, akkor annyival kevesebb lesz az, amit visszatérítésként megkapsz. Ha nem érvényesítettél belőle, akkor év végén megkapod a teljes összeget, ha az 809 ezer forint alatt van. Ha felette van, akkor csak 809 ezer forintot.


Példa:

6 millió forint az éves bruttó béred.

SZJA előleg összege: 900 ezer forint.

Maximálisan visszaigényelhető 809 ezer forint.

Év közben 8 hónapban igénybe vetted 1 gyermekre a családi kedvezményt, ami adó összegre számítva 80 ezer forint.

809 ezer maximálisan visszatéríthető összeg - 80 ezer = 729 ezer.

Ez lesz a visszatérítés összege.


Ha nem vetted volna igénybe év közben a családi kedvezményt 8 hónapra, akkor 809 ezret kaptál volna vissza.


Más bérrel ugyanez:

4.500.000 forint bruttó bér.

SZJA vonzata: 675 ezer forint. 8 hónapra kérted év közben a családi kedvezményt.

675 ezer (maximális alatt van) - 80 ezer = 595 ezer, amit visszatérítenek.

Ha nem kérted volna év közben, akkor 675 ezret kaptál volna vissza.


Aki a családi kedvezményét kimerítette az adóalapra jutó SZJA-val szemben, és akkora összegű családi kedvezményre jogosult, hogy marad belőle a levont járulékokra vonatkozóan is, az a további részét a járulékokkal szemben ugyanúgy érvényesítheti, ez független az SZJA-val kapcsolatos visszatérítéses kedvezménytől.

2021. dec. 13. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem érvényesítettem év közben

Pont h jövőre igenyelnem vissza egyben az idei adókedvezményt. Októbertől 91 napos várandósság miatt 40 lenne de gyesen vagyok

2021. dec. 13. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!