Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diák munkásoknak is jár...

Diák munkásoknak is jár vissza adópénz 2022-ben? (25 év alattiak adómentessége)

Figyelt kérdés

Ha 2021 nyarán és 2020 nyarán is dolgoztam diákmunkásként 1-1 hónapot akkor igénybe tudom venni?

A 2021-es bérpapíron 120.000ft fizetés van írva, ezzel szemben 60.000ft-ot kaptam ki fizetésként nyáron. Ez azt jelentené, hogy visszakaphatom a 60.000ft-ot?



2021. dec. 3. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

2022 január 1-től nem vonnak szja-t a 25 év alattiaktól. Az előző évek senkit nem érdekelnek. Ennyi erővel a szüleid is jelentkezhetnének, hogy 30 éve 25 év alatt dolgoztak, és kérik a pénzüket.

Az szja egyébként a bruttó 15%-a, ha te csak a bruttód félét kaptad, akkor ott más levonás is volt.

2021. dec. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha teljes hónapod volt, és nem diákszövetkezeten keresztül dolgoztál, akkor a 120 ezer bruttónak 79.800,- forint a nettója.


Ha diákszövetkezeten keresztül dolgoztál, akkor 102 ezer nettónak kellene lennie.


Teljes hónapot dolgoztál? Nincs valamilyen letiltásod (végrehajtás miatt)?

2021. dec. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy mi van?

Milyen jogon járna vissza bármi?

Komolyan kérdezem, honnan szeditek ezt? Egyre több ilyen kérdés van, hogy diákmunkásnak jár-e vissza SZJA. Ugyan miért járna vissza?

2021. dec. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2 teljes hónapot dolgoztam, 6 órás munkaidőben, azonban napi 8 órát kellett dolgozni, hogy hamarabb leteljen a munkáltatóm szerint…

Én sem értettem egyet a fizetésem összegével, de csak annyit mondtak, hogy ez igy van…

2021. dec. 22. 12:08
 5/6 anonim ***** válasza:
gyereked van? mert azoknak járhat vissza szja
2021. dec. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"teljes hónapot dolgoztam, 6 órás munkaidőben, azonban napi 8 órát kellett dolgozni, hogy hamarabb leteljen a munkáltatóm szerint…


Én sem értettem egyet a fizetésem összegével, de csak annyit mondtak, hogy ez igy van…"


Hát ez igen furcsa. Szerintem lenyúlták a pénzed, ha nincs bérből kötelező letiltásod. :(

Másra nem tudok gondolni, ha tényleg az történt, amit írtál.


A hivatalos bérfizetés a következőképpen megy. A munkáltató köteles a bérszámfejtésről a dolgozónak biztosítani egy kimutatást (bérlap stb.), ami által azt Te ellenőrizni tudod és adott esetben reklamálni is ellene.


Ha készpénzben van a bérfizetés, akkor a bérlapon az aláírásoddal ismered el, hogy azt hiánytalanul átvetted. Ha hiányzik a fizetésből, akkor nem írjuk alá a bérlapon azt, hogy "hiánytalanul" átvettük.

Ha Te aláírtad ezt, és közben nem annyit fizettek ki Neked, mint amennyi a bérlapon szerepelt, és erre most jöttél rá, akkor - sajnos - így jártál.


"A 2021-es bérpapíron 120.000ft fizetés van írva, ezzel szemben 60.000ft-ot kaptam ki fizetésként nyáron."

A bérpapíron le van vezetve, hogy a "kifizetendő", vagy "nettó bér" miként jött össze. Ha 60 ezer forint van ott feltüntetve, akkor látni lehet a levezetésből, hogy milyen levonások miatt csökkent ennyire le a nettó béred.


Mi van rajta????

2. válaszomban már írtam, hogy milyen összegnek kell ott szerepelnie, ha egyébként letiltásod nincs.

2021. dec. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!