Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozóként, saját...

Egyéni vállalkozóként, saját néven futó 3,5 t alatti kisteherautóval áruszállításhoz kell menetlevél?

Figyelt kérdés
Megrendelésre szállítok zöldséget a kisteherautómmal, amit nem vittem be a vállalkozásba, a saját nevemen van továbbra, és eddig abban hitben voltam, hogy nem kell menetlevél. Azonban kaptam egy ellenőrzést, ahol azt mondták, ebben az esetben is kell. Hol az igazság, tud valaki konkrét hivatkozást? Illetve ezzel visszamenőleg lehet vmit kezdeni?
2021. dec. 11. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Így van, kell menetlevél. Visszamenőleg kb esélytelen megírnod őket.
2021. dec. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Számoltál el vele szemben költséget gondolom. Na azt igazolni kell valahogy. Amit te mondasz az csak személygépkocsik esetében alkalmazható, a havi 500 km-es álltalány. Akkor valóban nem kéne.
2021. dec. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kell menetlvél.
2021. dec. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi az infót es a segítséget. katas vagyok egyébként, így nincs költség elszamolva. na de akkor valószínűleg erre az átalányos megoldással keverhettem össze. azt tudjatok esetleg melyik törvény része ez? vagy hol találom meg?
2021. dec. 14. 11:34
 5/7 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
2021. dec. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. dec. 17. 11:11
 7/7 A kérdező kommentje:

ebben nem találtam meg konkrétan.


vviszont itt azt írják nem kell

[link]

2021. dec. 28. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!