Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » YouTube adsense-hez kötelező...

YouTube adsense-hez kötelező W-8BEN űrlapot beadni? Ha beadom meddig tartják vissza a pénzem? Illetve mennyit kell leadózni? Automatikus az adózás, szóval nekem nem kell hozzányúlni?

Figyelt kérdés
2021. dec. 20. 14:30
 1/2 A kérdező kommentje:
én nem csináltam Katás vállalkozást a csatornámhoz, mert keresek kb. 20ezer forintot 4havonta, szóval adóköteles ugyan, de nem az az összeg, amihez vállalkozás kellene.
2021. dec. 20. 14:30
 2/2 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy a YouTube levonja az adót és intézné az adminisztrációját a NAV felé - már csak azért is, mert az adó mértéke attól függ, hogyan, mennyit kell adóznod, hogy te itthon milyen adózási formát választasz. Ezt szinte biztosan neked kell intézni. A YouTube átutalja a bruttó összeget, a többi meg a te dolgod. (Az is, hogy esetleg elmulasztod bevallani és leadózni, aztán ezzel lebuksz-e vagy sem.)


Hogy pontosan milyen adózási lehetőség hogyan éri meg neked és melyikkel hogyan tudsz élni, azt egy könyvelővel tudod leginkább megbeszélni az összes saját szempontodat figyelembe véve.


Érdemes lehet rákérdezni, hogy ilyen kis összeget egyszerűen magán személyként be tudsz-e vallani, vagy pl. az adószámos magán személy lehetőségre, mert ahhoz sem kell vállalkozást kiváltani.

2021. dec. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!