Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha befektetési aranyérmét...

Ha befektetési aranyérmét Angliából veszek, akkor kell ÁFÁ-t fizetni?

Figyelt kérdés

Itt az Áfa tv megfelelő paragrafusa, csak nem tudom értelmezni.

236. § (1) "Mentes az adó alól a befektetési arany értékesítése, Közösségen belüli beszerzése, valamint importja"



#Anglia #ÁFA #befektetési arany #arany áfája #ÁFA tv.
2021. dec. 21. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Leirtad a választ is... 😃
2021. dec. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezen mit nem tudsz értelmezni?


Mentes, az azt jelenti, hogy mentesül, nem érvényes rá.

2021. dec. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
:)) befektetesi arany, ami az elmult 10 evben meg az allampapir hozamat se erte el :))
2021. dec. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább arra kennék kiváncsi, minek érdemes Angliában venni?
2021. dec. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A Brexit miatt kérdezem. A kérdésben is említem Angliát! Én úgy értelmezem, hogy a befektetési arany mindenféle értékesítése ÁFA mentes, de a beszerzése csak az Európai "Közösségen" belül ÁFA mentes. Angliából véve vajon kell fizetni ÁFÁ-t?

Vagy Anglia csak az Európai Únióból lépett ki, de az Európai Közösség tagja maradt? Nem akarok meglepetés ÁFÁ-t, a szállítás végén kedves #1 és 2# válaszoló. Így már érthető az értetlenkedésem?

Kedves #3-as. Befektetési portfólióm egy részét aranyban tartom. Ez lehet szimpatikus, lehet nem. De én egy 60 éven túli vén spekuláns vagyok, aki ezt is eltanulta André Kostollány-tól. Nyilván vannak más, nagyobb hozamú befektetéseim is. Én még a múltam miatt 1:400 tőkeáttétellel is kereskedhetek ebben a mostani 1:30-at engedő korszakban. De a brókeremnek égne a bőr az arcán ha engem lekorlátozna.

Kedves #4-es. Nem különösebben érdemes. De Angliában kapható az a 2009-ben vert példánya annak az 1 unciás befektetési érmének, amit a legkisebb fiamnak szánok örökül, mert 2009 a születésének éve. Emiatt a vásárlás Angliából.

2021. dec. 21. 21:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Sztem itt kapsz választ a kérdésedre:

[link]

2021. dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát, a helyzet az, hogy megvettem az egy unciás befektetési aranyérmét, és a Posta vám-eljárása keretében még 180 ezer forint ÁFÁ-t fizettetett velem. Muszáj volt befizetni, különben nem hozzák ki.
2021. dec. 28. 09:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Szanalmas :)))
2021. dec. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mire föl?

Milyen jogszabály alapján? 🤔

2021. dec. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ÁFA tv. 236. § (1)
2022. febr. 11. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!