Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Katás vállalkozással lenne...

Katás vállalkozással lenne kapcsolatban kérdésem. Csekken történő befizetést nem értem. Ha értesz hozzá segítenél? Több lent.

Figyelt kérdés

Szóval, november elején lett nyitva egy vállalkozás. A könyvelő igényelte is nekem a csekket, viszont az ügyfélkapu rendszerén volt valami gubanc így nem fogata el. Egy hónapot ugrunk december van. Várom a csekket, h betudjam fizetni. Nem jött semmi. Írtam könyvelőnek ismét beadta a csekk kérelmet. Ma megis jött. 12 csekket küldtek. A kérdésem, hogy miket kéne ráirnom ( h pl milyen honap meg a vállalkozói számom stb) , és még hogy most akkor novemberit is felkell adnom vagy csak a decemberi hónapot.

Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni.



2021. dec. 21. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki vannak töltve elvileg előre a csekkek. Megcímezve, hogy nav kata, meg rajta van az adószámod/adóazonosítód. Annyi összeget kell feladnod, amennyi elmaradásod van.
2021. dec. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
A KATA-t mindig utólag fizeted, december 12-ig kellett befizetni a novemberit. A csekk névre szól, elvileg mindennek rajta kell lenni (neved, székhelyed, adószámod), de ezt ha megnézed, látod is rajta. Ha nincs rajta, ezeket kell ráírni.
2021. dec. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És akkor most egybe feladhatom ezt a két hónapot?

Rákell írnom, hogy november december? Vagy külön?

2021. dec. 21. 16:41
 4/7 A kérdező kommentje:

Második, nem néztem, hogy írtál.

Akkor ha jól értem holnap a postán csak 1 havit kell feladnom akkor.

És akkor arra rákell írni, hogy november vagy nem?

2021. dec. 21. 16:44
 5/7 anonim ***** válasza:
A decemberit elvileg elég január 12-ig kifizetned, de befizethetsz most is 100 ezret egyben. Nincs jelentősége. Lényeg, hogy elmaradásod hosszabb távon ne legyen. Ha előre kifizeted, senki nem fog szólni érte. Nem kell ráírni, hogy mikori.
2021. dec. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell ráírni, nem érdekli a hivatalt, hogy te melyik hónapra kívánod befizetni.
2021. dec. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem érdekli a NAV-ot, hogy Te éppen melyik hónapot gondoltad befizetni. Jogszabály szerint számolja el a befizetést, ami annyit jelent, hogy a legkorábban esedékes összegre fogja betudni azt.
2021. dec. 22. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!