Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Így is megszüntethetem az...

Így is megszüntethetem az egyéni vállalkozásom?

Figyelt kérdés

A mai napon szeretném megszüntetni az egyéni vállalkozásom, viszont úgy alakult hogy kicsit megcsúsztam és ma még állítottam ki délelőtt számlát, így nem tudom hogy a mai napot beírhatom-e a megszűnés napjának. Konkrétan azt nem tudom, hogy a bejelentés ilyen esetben mikortól él, vagyis ha ma megszüntetem, akkor pl. elméletben még 23:59-ig él-e a vállalkozás. (és így a délelőtti számlák is érvényesek) Nyilván ha csak elsejétől szűntetném meg, akkor a kata stb. is fizetnem kellene, ez szeretném lehetőleg elkerülni.


Tudom, hogy ezt a könyvelőmtől kellene megkérdeznem, de már sajnos két hete kórházban van és egy kör üzenetet küldött minden ügyfelének, hogy nem tud most ezzel foglalkozni. Ezért kell a megszüntetést is magamnak intézni. Nyilván most neki fontosabb a gyógyulás és ez jól is van így.



2021. dec. 31. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szüntesd meg még ma mindenképp. A délelőtti számlád érvényes lesz természetesen. Csak figyelj, mert este talán fél 12-től nem fog működni a portál karbantartás miatt, szóval kb azonnal állj neki, ha nem akarsz kicsúszni.
2021. dec. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ.
2021. dec. 31. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!