Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Németországi jövedelem adózása?

Németországi jövedelem adózása?

Figyelt kérdés

Németországban élek több mint egy éve, itt is van lakcímem (Mo.-n is van, lehet kettő).

Német munkáltatónál dolgozok, le van vonva az adó rendesen minden hónapban, csak itt fizetem a TB-m is, Mo.-n vissza van mondva.


A 2021-es adózásnál, nekem nullásként kell feltüntetnem magamat a magyar szja bevallásnál, vagy pedig be kell írnom és itt is ki kell fizetnem utólag az adót? Vagy be kell írnom valahova de nem kell itt már leadózni?

Természetesen német adóbevallás lesz csinálva, be is lesz adva itt Németországban.



2022. jan. 8. 00:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Szja bevallásban van egy olyan sor, hogy kettős adóztatást kizáró... Oda kell beírni.
2022. jan. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ha kint élsz, magyar adóbevallást minek csinálni, ha semmi magyar adóköteles bevételed nem volt? most kezdem a 8. évem Németországban, az első évben csináltam csak magyart és németet a tört év miatt. Azóta egy magyart se csináltam, csak németet.
2022. jan. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!