Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Duális képzésen veszek részt....

Duális képzésen veszek részt. A minimálbér 65%-át kapom. Nekem is jár az szja mentesség?

Figyelt kérdés
2022. jan. 9. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
A menetesség papíron jár, de mivel ekkora összegből egyáltalán nem fizettél szja-t eddig sem, így nem lesz több pénzed. A nulla forintos adódat elengedik.
2022. jan. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem értem
2022. jan. 9. 15:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor leírom érthetően (bár szerintem az előző is teljesen érthető volt, de midnegy): A duális képzésen adott fizetés EDIGG IS ADÓMENTES VOLT (a minimálbér összegéig). Tehát te EDDIG SEM fizettél belőle adót, így nincs miből kedvezményt adjanak. Formálisan ugyan jár az adókedvezmény, de mivel eddig sem fizettél szja-t, ezért nem tudnak mit elengedni.
2022. jan. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is duális képzés keretein belül dolgozok. Nekünk nem fizetésünk van, hanem ösztöndíjunk. Nem hitelképes, nem vonnak belőle járulékokat, adót és nem fogadják el még akkor se, ha mondjuk áruhitelt akarsz felvenni.

Ergo mivel nem fizetsz SZJA-t, nem jár a kedvezmény se.

2022. jan. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!