Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha rendelek külföldről, mik...

Ha rendelek külföldről, mik azok a díjak amiket az árucikk behozatala és átvétele után kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Tehát, ha például vennék külföldről, pl Kínából egy árut, ahol a beszállítás ingyenes(free shipping) és a tárgy ára ~100 dollár, akkor ha az alapot kifizettem akkor miután az országba került és eljut hozzám mik azok a plusz költségek amit ki kell fizetnem (pl vám, stb) és mennyi pluszra kell számítanom?

(ez a szóban forgó tárgy: [link] )


2010. szept. 8. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Én elég gyakran rendelek külföldről, van némi tapasztalatom, fogadd meg a tanácsom :

- nagyon csábító az az "ingyenes szállítás", de én mégis némi felárért a fizetőst választanám, mert az követhető lesz, ragszámot kap, nem fog nyomtalanul eltűnni az előre kifizetett csomagod... (főleg Mo-on tűnnek el az ilyen ragszámnélküli csomagok)...

- ha nem UNIO-s országból jön, akkor vámkezelik, de szerintem erre nem kell majd vámot fizetned...


Én elég sok cuccot megrendelek külföldről, de PONT UGYANILYEN telefonokat vettem tavaly karácsonykor (3 db-ot!) a Vaterán 30ezer Ft/db, mert így kaptam rá garanciát az Eladótól (te hogyan érvényesíted a garanciát?)...


Az egyik telefonnal azonnal gond is volt (1 nap után becsődölt az érintőképernyője), az Eladó elintézte a kiszállítást, nekem meg rendelt egy újat...

:-D


Amúgy azóta mindhárom telefon hibátlanul működik, nagyon elégedettek vagyunk velük! :-DDD

Nem mellesleg a 30ezer forintért mindhárom telefonhoz kaptunk ajándékba 1-1db 4GB-os memóriakártyát is...


Szóval, ha jól utánaszámolsz, jobban megérné itthon megvásárolni ugyanazt, mint vállalni a kockázatot a külföldi megrendeléssel.

2010. szept. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon kösz az infót :D átgondolva igazad van. Akkor irány a kereső :D (Y)
2010. szept. 8. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!