Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meddig igényelhetem vissza az...

Meddig igényelhetem vissza az áfát?

Figyelt kérdés
Van egy szállító számlám, 2021 februárban került hozzám. Nem lett lekönyvelve, csak most akadt a kezembe. Az áfáját betehetem még decemberre? Vagy mindenképp önrevíziót von már ez maga után? Az Áfa törvényben semmi épkézláb magyarázatot nem találtam erre.
2022. jan. 18. 08:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%
2 év az áfalevonási jog. Viszont az online számlarendszer miatt már nem lehet azt csinálni, mint régen, hogy tárgyhónapba berakjuk. Sajnos nekünk sokat picsogott már a nav emiatt. Mindig önrevízió lett a vége. Ez csak akkor szívás, ha továbbvihető áfád van, mert akkor az utána lévő összes hónapot is önrevíziózni kell.
2022. jan. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ennek a számlának 2021.02.08. az áfa teljesítése, folyamatos (áram). Most így beraktam 2021.12.01-re, ma könyveltem le.
2022. jan. 18. 09:07
 3/20 anonim ***** válasza:
Hát ahogy gondolod. Lehet megúszod. De nekünk ellenőrzéskor visszarakattak minden ilyen számlát a helyére, önrevíziózni kellett.
2022. jan. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
45%

3, soha a büdös életben nem kérte emiatt a nav az önrevit, nem tudom, te hol élsz, nekem 2 megye kivételével vannak ügyfeleim, sehol nem szólnak miatta.


Viszont az online számlarendszer miatt már nem lehet azt csinálni, mint régen, hogy tárgyhónapba berakjuk.


De, lehet. A nav oldalán megtalálod a tájékoztatást, hogy csak arra kell figyelni, hogy ebben az esetben is az eredeti teljesítést kell feltüntetni az M lapon.

2022. jan. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Onnan veszem, hogy volt pár ellenőrzés itt az irodában és igenis volt olyan navos, aki nem adott addig jegyzőkönyvet, amíg nem volt a számla hónapjába visszakönyvelve és be nem lett adva az önrevízió. Örülök, ha te nem találkoztál még ilyennel, de attól még nem kell a másikat hazugnak titulálni, aki viszont már több ízben találkozott ilyennel. Nem tudom miért releváns, hogy hány megyében van ügyfeled, nekünk minden megyében van, sőt, külföldi sincs kevés. Ettől hihetőbb amit írok? :D
2022. jan. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

nem, nem hihetőbb.

Ilyen esetben a törvényre hivatkozva észrevételezed a jegyzőkönyvet.

Nincs előírás arra, hogy vissza kell könyvelni.

2022. jan. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem volt jegyzőkönyv. Írtam, hogy nem adott jegyzőkönyvet, amíg nem csináltuk meg. De nekem tökmindegy. Nem állítom, hogy nincs igazad (az van), én csak elmondtam, hogy velünk mi történt. Egyszerűbb volt így, mint baszakodni a navval meg fellebbezésekkel meg észrevételekkel. 3 perc alatt megvolt az önrevízió, a cégnek baromi mindegy volt, mert pénzügyileg ugyanott voltunk, és hamarabb le lehetett zárni az ellenőrzéseket.
2022. jan. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,

nyugodtan kérd vissza most, M-lapon eredeti teljesítési dátumot írj, teljesen szabályos.


Csatlakozom ahhoz, aki azt mondja, nincs vele gondja a navnak, minden cégnél minden hónapban fordul elő késett számla.

2022. jan. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem volt jegyzőkönyv. Írtam, hogy nem adott jegyzőkönyvet, amíg nem csináltuk meg.


De amikor megcsináltad, adott...

2022. jan. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Amire már totál felesleges lett volna bármilyen észrevételt tenni.
2022. jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!