Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A kormány mikor küldi már...

A kormány mikor küldi már vissza a befizetett SZJA-mat?

Figyelt kérdés
Azon már túltettem magam hogy nekem 2 millió ft SZJA járna, de csak 809 000 ft-ot kapok, mert az a határ. Igazán küldhetné már, úgy volt hogy január elején küldik.
2022. jan. 18. 15:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Hát legalább ennyi. :) Mondjuk én orvosra költöttem már előre
2022. jan. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
SZJA-t én termeltem ki, azaz én pénzem és 30 év alatt végre egyszer visszakapom - egy részét. Aki nem fizetett SZJA-t az milyen jogon kapná vissza?
2022. jan. 18. 16:18
 13/19 anonim ***** válasza:
72%
Költsed gyógyszerre :D
2022. jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%
Milyen igazságtalanság én is dolgozom és befizettem egy halom szja-t, azt nem kapok semmit, mert nincs kölyköm...
2022. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
97%
Bocs, nem tudlak sajnálni. Egész életemben nettó befizető voltam. Nem is keveset adózom, mert jól keresek évek óta és mindezt teljesen tisztán. Lóf.szt nem kapok vissza, mert nincs kölyköm. Majd elmorzsolok egy könnycseppet, ha lesz rá időm.
2022. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Csak a gyerekesek kapják vissza..

Nekem van gyerekem és nekem is 2 milla kb a befizetett SZJA-m de nekem is fura kicsit, hogy mindent mindig a gyerekesek..

2022. jan. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
68%
Azért gondolom, ha 2 millió adót befizettél, nem keresel olyan rosszul, hogy rászorulj, hogy feltétlenül és mihamarabb átutalják végre már hát na... Én ezt nem is értem. Emberek úgy várnak erre a pénzre, mint a messiásra, valaki már háromszor elköltötte. Örülj hogy te kapsz egyáltalán!
2022. jan. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
83%
A 2 millás SZJA egy hanyag számolás után kb. 1,1 milliós bruttót takar, szóval ügyes kis troll vagy te.
2022. jan. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy hete ment be a decemberi járulék basszus. Össze kell húzza a NAV mennyi volt akkor az összes jövedelem, befizetett adó etc...

Plusz, ez egy előleg, májusig, ha év közben nem vetted igénybe a kedvezményt, akkor ott a fenmaradó részre igénybe veheted, szóval nem tudom mit sír a szád

2022. jan. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!