Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen alapon kell nekem...

Milyen alapon kell nekem kommunális adót fizetni és hogyan?

Figyelt kérdés

Nem adom ki albérletbe a házat és nem is bérelem. Már ki van fizetve, én vagyok a tulajdonos. Nincs semmilyen földbirtokom hozzá. Egy kis udvarom van, amire a kutya néha rászarik. Nem használom az ingatlant üzleti célra. Ez nem újépítésű ház, hanem egy régi szar. Nem történt itt semmilyen építkezés. Eddig egyáltalán nem kérte az önkormányzat az adóbevallást.

Szóval ez most mi a halál töke??

Nincs az az opció az adóbevalláson amit ki tudnék választani!

Hogyan kell ezt leadózni egyáltalán?



2022. jan. 20. 14:34
 1/7 A kérdező kommentje:
És igen, életvitelszerűen lakom benne.
2022. jan. 20. 14:35
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kommunális adókötelezettség terheli azt a magánszemélyt, aki az Önkormányzat illetékességi területén lakás tulajdonosa, illetve nem magánszemély tulajdonában álló lakás bérleti jogával rendelkezik.

Az adó alanya az, aki a naptári év első napján az építmény (lakás) tulajdonosa.


A mi városunk önkormányzatának honlapja ezt írja. Vagyis alapesetben az keletkeztet adófizetési kötelezettséged, ha január 1-jén a tulajdonodban van ingatlan.

2022. jan. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
A kommunális adó a "szemétszállítási díj" felénk a köznyelvben
2022. jan. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt a fa-szságot.
2022. jan. 20. 14:45
 5/7 anonim ***** válasza:
4: miért, szerinted kinek kéne helyetted fizetni a díjat???
2022. jan. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mocskos a stílusod.(A szád...)
2022. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is van kommunális adó. Ahonnan ide költöztünk, ott nincs és eddig nem is volt.


Joga van az önkormányzatnak helyi adót kivetni. Most éppen ez történik Veled/Veletek.

2022. jan. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!