Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA -s vállalkozás évente...

KATA -s vállalkozás évente pár hónapra? Lehet ezt?

Figyelt kérdés
Évente max. egy-két munkám van, de azokkal hónapokon át elvagyok. Arra gondoltam, csinálok egy KATA -s céget, és amíg csendben dolgozgatok, addig szüneteltetem, csak akkor "élesztem be", amikor számlát kell adni. Ez szabályos? Lehet ebből probléma? Csak mert semmi értelme, hogy fizessem a havi 50e -et, amikor nem számlázok egy fillért se.

2022. jan. 21. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szabályosnak nem szabályos egyáltalán. Hisz neked a munkád nem a számla kiállítása, hanem maga a munkafolyamat is. Plusz ugye akkor a kata kereted is vészesen alacsony lesz.
2022. jan. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel havi 50 ezret emlegetsz, ezért feltételezem, hogy nincs főállásod, tehát a szüneteltetős időszakban nem lesz se jövedelmed, nem lesz TB biztosításod, (magad után kell fizetned) mehetsz táppénzre, nem lesz nyugdíjszerző időd (amúgy is kevesebb lesz a KATA-val, szóval kb. olyan, mintha munkanélküli lennél. Ez mire jó? Van, aki eltartson?

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: egyszer-kétszer meg lehet csináni, de ha rendszeresen csinálod, akkor azért előbb utóbb feltűnik a NAV-nak is és a "körmödre nézhetnek".

2022. jan. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pontosan mivel akarsz foglalkozni?

Mennyi éves bevételre számítasz?

Van főállásod vagy hallgatói jogviszonyod?

2022. jan. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3: Nincs főállásom, se hallgatói jogviszonyom. Évente max. 2M Ft -ra számítok, de szerencsére elég minimalista igényekkel élek, elvagyok ennyiből. Mobiljátékokba készítek grafikát.


Igazából nem nagyon tudom, hogy ha valaki ilyen keveset keres, milyen adózási forma éri meg neki legjobban. Pláne úgy, hogy elég rapszodikus, mikor van munka, mikor nincs. Néha hetekig, esetleg hónapokig semmi, aztán valami váratlanul bejön, aztán megint semmi. De amikor semmi nincs, nem akarok adót fizetni.

2022. jan. 22. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!