Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adóvisszatérítés...

Családi adóvisszatérítés különélő "házastársaknál" hogy van?

Figyelt kérdés

Válás folyamatban, már 2019-ben sem éltünk egy háztartásban (igazolható). Én lakok a gyerekkel, a cs.pótlékra is én vagyok jogosult. A most még házastársam azonban szintén igényelte a visszatérítést. Jogosan tette ezt, vagy különélő szülőként ez nem vehető igénybe?

Ha jár neki, azzal nekem nincs bajom, de ha jogtalanul igényelte, és ebből bármilyen jogi huza-vona lehet, abba nem szeretnék belekeveredni. Mire figyeljek oda, vagy kell egyáltalán tennem most valamit?



#válás #adóvisszatérítés #családi adókedvezmény #gyerekkel nem egy háztartásban élő fél
2022. jan. 22. 11:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
És mi van akkor, ha az anya most jött rá, hogy a gyereke apja, akivel soha nem élt együtt, 10 éve felveszi minden évben a családi adókedvezményt? Az anya most akarta visszamenőlegesen kérni és ekkor derült ki. Sajnos nem egyedülállóként kérte a csp-t, mert közben lett egy élettárs és tőle 1 másik gyerek.
2022. jan. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"És mi van akkor, ha...

Az anya most akarta visszamenőlegesen kérni és ekkor derült ki."


Akkor azzal az illetővel (gyerek apja), aki jogtalanul érvényesítette a kedvezményt visszafizetteti a NAV késedelmi pótlékkal együtt. És még örüljön neki, ha nem bírságolják meg érte.


"Sajnos nem egyedülállóként kérte a csp-t, "

Ezzel nincs gond, semmi köze ahhoz, hogy a másik fél, aki nem jogosult rá, jogtalanul élt a kedvezménnyel.

2022. jan. 24. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

mondhatjátok azt, hogy néha egyikőtöknél voltak a gyerekek, néha a másiknál


Mondhatják, csak semmire nem mennek vele, mert a visszatérítés akkor jár, ha valóban 50-50%-ban volt a családi pótlék folyósítása is.

2022. jan. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

11, nyugodtan add be az önellenőrzést 5 évvre visszamenőleg, meg fogod kapni a pénzt.

A NAV ha ellenőriz, igazolnia kell a volt férjnek, hogy életvitelszerűen együtt élt a gyerekekkel, nem tudja megtenni, kap egy visszafizetésre kötelező határozatot.

2022. jan. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!