Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az szja visszatérítésbe ez is...

Az szja visszatérítésbe ez is beletartozik?

Figyelt kérdés
Én lekérdeztem ügyfélkapun hogy mennyi volt az összesen levont adónk amit most fogunk visszakapni. Beszélgettünk erről egy ismerősömmel és mondta hogy ha nem vesszük havonta igénybe az 1 gyerekre visszajáró adókedvezményt, akkor most februárban már ezt is megkapjuk. Ez igaz egyáltalán? Én úgy tudom hogy most csak az szja-t kapjuk vissza, a gyerekre mindig év közepén szoktuk visszaigényelni. Akkor most kapjuk vagy majd adóbevallásnál?
2022. jan. 24. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha több adót fizettél, mint 809.000 forint, akkor a maradékot családi adókedvezményként adóbevalláskor tudod igénybe venni.
2022. jan. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ahigy lekértem és kiszámoltam összesen 406290 ft lesz az adóvisszatérítésem. De akkor az egy gyerekre járót azt most adják ehhez az összeghez, vagy nyáron?
2022. jan. 24. 10:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Ennyi lesz összesen. A családi adókedvezményt nem tudod igénybe venni, mert nem lesz miből, miután megkaptad az szja visszatérítést.
2022. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igy van ahogy a 3as irta. De nem jartal rosszabbul, mert ha ig3nyb3 vetted volna a 10k havonta akkor 12x10kval kevesebbet tudtal volna most visszaigenylni, mert havonta ugye 10kval csokkent volna az szja levonasod.
2022. jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Így van. Megkapod a teljes befizetett adódat, vagyis nem lesz miből visszaigényelni már. De nézehtjük úgyis, hogy 120 ezret családi adókedvezményt kapsz, a 406.290 ft-ig fennmaradó összeget meg visszadóként. Teljesen mindegy, a lényeg, hogy a befizetettnél többet semmilyen jogcímen nem kaphatsz vissza!
2022. jan. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne vezessétek félre, mert rosszul fogja tölteni a bevallását.

Első a családi kedvezmény, a maradékra megy a visszatérítés.

2022. jan. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én még mindig nem tudom értelmezni a sorrendet ebben a témában, de más hasonló kérdés alatt sem kaptam rá választ.

Ha 406 ezer forint adót fizetett be az ember, amit most maradéktalanul visszakap február 15-ig, akkor hogy értelmezhető később bármilyen sorrend is? Adóbevalláskor mondhatja azt, hogy neki jár 12x10 ezer forint, vagyis 120 ezer forint, majd megállapíthatják, hogy oké, akkor a 406 ezer visszatérítésből 120 a családi kedvezményed volt és csak a többi az "aji", de a lényegen nem változtat. Összesen 406 ezer forintot kap vissza, kész. Hogy lehet rosszul tölteni ez alapján bármit is?

2022. jan. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7, úgy, hogy akkor is ki kell töltened a bevallásodat.

Be kell írnod a családi kedvezményt, majd a visszatérítés összegét. És igen, nyilván a maxra fog kijönni, de a navot ismerve el fogják szúrni, és neked kell a bevallással korrigálni. Ezért nem mindegy.

2022. jan. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez egyértelmű. Mondjuk kíváncsi leszek, hogy módosul-e a bevallás formája és ha igen, akkor adnak-e ki valamilyen kitöltési segédletet mellé, mert valóban nem egyértelmű, hogy az egyéb adókedvezményekről kell-e nyilatkozni akkor is, ha már nem lesz rá keret és ha igen, akkor van-e ennek igazán értelme csak azért, hogy a jogcímeket elkülönítsük. (Nyilván ahol van további keret visszaigényelni az egyéb kedvezményeket, az más kérdés.)

A sorrendiség nyilván majd valami kimutatásban fog számítani, amikor összegzik, hogy mennyi pénzt fizettek ki úgy, hogy az alapvetően "nem járt volna". Én más értelmét nem igazán látom, számszerűen az egyén szintjén nem oszt, nem szoroz.

2022. jan. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9, már vagy két hete elérhető a bevallás... van egy plusz oldala a visszatérítés miatt, a főállású kisadózóimét be is adtam.
2022. jan. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!