Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Első házasok kedvezménye,...

Első házasok kedvezménye, hogy működik?

Figyelt kérdés
2021 áprilisban volt az eskuvonk. Egyben szeretnem visszakapni a penzt az elso hazasok kedvezmenye miatt. A munkaugy azt mondta nem kell semmi papir meg nyilatkozat, majd iden ha kesz a szja bevallas akkor ne fogadjam el, hanem ezt irjam hozza online, hogy igenyelni szeretnem. Na de ezt mikor, vagy hol tudom megtenni? Mit kell kitolteni? Koszonom elore is! Nem vagyok jartas a temaban.

2022. jan. 24. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy beadod most a bevallásodat, vagy megvárod a nav tervezetet (március 15) és azt egészíted ki.
2022. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mit kell beadnom hova?
2022. jan. 24. 14:42
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha kiegeszitem, akkor mikor kapom meg egyben?
2022. jan. 24. 14:43
 4/9 anonim ***** válasza:
30 nap a kiutalási határidő. Március 1-től indul a kiutalás legkorábban, szóval onnan számított 30 nap.
2022. jan. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Megvárod a NAV tervezetet, aztán az eSZJA portálon simán módosítod a bevallást és ott lesznek a rubrikák, amiben megadod, melyik hónapra kéred a jóváírást, majd ezt a bevallást véglegesíted és utána 1-2 héten belül utalják.
2022. jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De elotte nem kellett semmi nyilatkozatot kitoltenem. Okes, hogy modositom, de mivel igazolom, hogy jogosult vagyok ra?
2022. jan. 25. 12:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell igazolni. Egyrészt a bm nyilvántartásból látják, hogy jogosult vagy rá, másrészt a bevallásban semmit nem kell igazolni. Ha esetleg lesz utólagos ellenőrzésed, akkor max bekérik a házassági anyakönyvit (de nem fogják, lásd második mondat), akkor beküldöd nekik.
2022. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még a személyi kedvezményt sem kell igazolni. Nyilván, ha ellenőrzés van, akkor be kell mutatni az igazolást, de a bevalláshoz nem.
2022. jan. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítseget!
2022. jan. 25. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!