Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megteheti a munkáltató, hogy...

Megteheti a munkáltató, hogy a 2 kedvezményezett által igénybevett adovisszateritesemet "benyeli" ?

Figyelt kérdés

A háttér a következő : szóban megegyeztünk a nettóban, de papíron csak 8 óras bruttó 260e-re jelentenek be és én szeretném havonta visszaigenyelni a családi adokedvezmenyt 2 kedvezményezett eltartottam által. (GYESEN reszesultem 5 evig)


Lehet h ezáltal elesem ettől a havi 40e-től ??...vagy mivel hivatalosan be vagyok jelentve, meg kell legyen a nyoma, és eleve a tiszta jövedelmem után kapom, így nem lehet elmismasolni, és azt mondani hogy a nettó fizetesben megegyeztunk.

Vagy egy összegben kérjem inkább? És akkor nincsen kérdés...

(Elore bocs a kerdesert, olyan sok rosszat hallok, nem tudom milyen jogaim/jogaik vannak)



2022. febr. 3. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

“nem tudom milyen jogaim/jogaik vannak”

Ez azert elegge furcsan hangzik, hogy milyen jogaid vannak, mikozben eppen adocsalasban veszel reszt. Visszas, hogy valaki a jogait mindig szentnek tartja, de a kotelezettsegeit annal inkabb csalna el.


Miutan ugye csalsz, igy a papir semmit nem jelent, siman mondhatja azt a munkaltato, hogy ti nettoban allapodtatok meg, ha visszaigenyled a 40k-t, akkor o annyivel kevesebb kp-t fog adni. Nem korrekt, de hat nem kevesbe torvenytelen, mint amit eddig egyutt csinaltok.


Ha biztosra akarsz menni, akkor evente az adobevallaskor egyben visszakered az allamtol, es a munkaltato meg sem tudja.

2022. febr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jogos amiket az #1 ír! :)
2022. febr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Alapszabály, hogy ha van szürke/fekete része a fizunak, akkor semmilyen adókedvezményt nem érvényesítiünk év közben. Csakis év végén egyben az adóbevalláskor!
2022. febr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most vettek fel januarban, kellett a munka. Oltatlankent nem gondoltam, hogy válogathatok.
2022. febr. 3. 20:02
 5/6 A kérdező kommentje:
De köszönöm a jotanacsokat!
2022. febr. 3. 20:02
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hallgatni arról, hogy jogosult vagy kedvezményre. Majd az év végi adóbevallásban utólag érvényesíted egy összegben. Addig pedig bízz abban, hogy nem ver át vele a munkáltató.


Én azt hazudtam a cégnek, hogy a férjem teljes egészében kapja (Ő máshol dolgozott), így nem tudtak általa nyerészkedni.

A férjem pedig azt hazudta, hogy én kapom teljes egészében, így nála sem tudtak általa nyerészkedni.

Mi így oldottuk meg...

2022. febr. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!