Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mérlegképes könyvelői regisztr...

Mérlegképes könyvelői regisztrációhoz csak az aktív évek vehetők figyelembe?

Figyelt kérdés

Cseden és Gyeden voltam, előtte 2 év gyakorlatom volt. A Csed/gyeddel ugye már bőven meglenne a 3 év.

Kérhetem vajon a regisztrációt?

Vagy csak egy év múlva?

(Persze az a logikus, ha a passzív évek nem számítanak, de nem bánnám.)



#GYED #mérlegképes könyvelő #CSED #Mérlegképes regisztráció
2022. febr. 7. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kérheted, nem számít bele a gyakorlatban. Arra figyelj majd még, hogy a továbbképzéses kreditjeid meglegyenek a regisztráció előtt.
2022. febr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Erről írnál kicsit bővebben? Vagy egy link is megteszi.

Le vagyok maradva, nem tudom, hogy milyen továbbképzés kell regisztráció előtt.

Eddig úgy tudtam, hogy regisztráció után kell majd csak évi 16 kreditet összegyűjtenem.

2022. febr. 7. 11:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, évi 16 kredit (amiből legalább 8 számvitel és legalább 8 nem számvitel). Viszont ezt nem csak a regisztráció után kell, a regisztrációt megelőző 12 hónapban is meg kell lennie a 16 kreditnek. Itt a link: [link]
2022. febr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Még azt esetleg nem tudod, hogy ha jogfolytonosan vagyok a jelenlegi munkahelyemen: közalkalmazotti jogviszony, egyik intézménytől másikhoz kerültem a gyed alatt, mert átszervezés volt, akkor a jelenlegi a korábbi hely helyett is kiállíthatja az igazolást? Arról a korábbi 2 évről.

2022. febr. 7. 12:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, nem feltétel, hogy egyhelyen töltsd a 3 éves gyakorlatot.
2022. febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!