Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Novemberbe szültem , tehát...

Rizsaa kérdése:

Novemberbe szültem , tehát 2021 évre havonta igénybe vettem a családi adókedvezményt. Idén 2022 re egy összegben szeretnénk ,ezért is nem töltöttük ki a nyilatkozatot ! ?????

Figyelt kérdés

Ezért Könyvelő csinalja az adóbevallást de azt mondja hogy kell az igazOlas a 91 nap be töltéséről .. de én azt már le adtam egyszer mikor 2021 Ben igénybe vettem havonta. Tényleg megint kell ?

Honnan szerezzek ?

Hat már nem vagyok terhes . Vagy hogy van ez ?



2022. febr. 7. 17:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség. Ha már megszületett a baba (Grat!), akkor elvileg van adószáma, arra van szükség.
2022. febr. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hat igen szerintem se sok köze van a terhességem 91. Napjának. Igen van adószám
2022. febr. 7. 18:55
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha 2021-ben havonta vetted igénybe az adókedvezményt, akkor az adóbevallásban nem fogod újra megkapni. A 2022-eset pedig majd jövő ilyenkor kérheted a bevallásban. Az igazolást pedig kinek adtad le? Azt neked kell megőrizni, hogy be tudd mutatni egy esetleges NAV ellenőrzésnél. Kérj újat az orvostól, aki az elsőt kiállította.
2022. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hat sajna nem járok már hozza
2022. febr. 7. 21:31
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát, akkor körbe is értünk. Ha ellenőriz a NAV, majd max megbüntetnek.
2022. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mit ellenőriz ha nem veszem igénybe a kedvezményt ? Amúgy meg itt a gyerek nem elég bizonyíték ?
2022. febr. 8. 04:45
 7/12 anonim ***** válasza:

"Mit ellenőriz ha nem veszem igénybe a kedvezményt ? Amúgy meg itt a gyerek nem elég bizonyíték ?"


Helló!

Az várandósság 91. napját az orvosnak igazolnia kell. Ez megvolt. Az igazolást Neked kérdező kellett volna megőrizned az adó elévülésének idejéig, nem pedig odaadni valakinek, aki kéri és valójában semmi köze hozzá.


Egy NAV ellenőrzéskor az ellenőr bármikor kérheti, hogy igazold, jogosan vetted igénybe X. Y. hónaptól a családi kedvezményt akár év közben, akár év végén egy összegben. Ha ezt nem tudod igazolni, akkor megbüntethet. Jelenleg ez a helyzet.


Vagy beszerzed megint az igazolást, vagy elkéred attól, akinek annak idején leadtad... és jól megtanulod, hogy az adóval kapcsolatos kedvezmények igazolását nem adjuk oda senkinek, nem csatoljuk semmivel (bevalláshoz sem!), hanem az adó elévülésének idejéig Neked kell megőrizned!

2022. febr. 8. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Munkáltatónak miért nincs annyi esze h visszaadja ? Neki adtam le tavaly. És ezt minden évbe el kell játszani ??? Hát agy faszt kapok
2022. febr. 8. 05:48
 9/12 A kérdező kommentje:
Hány éves korig jár ez a csodas kedvezmény ? Majd 3 évesen is azt kell bizonygatni hogy el múltam 91 napos ? Vicc xd
2022. febr. 8. 05:49
 10/12 anonim ***** válasza:
A munkáltatónak egyaltalan nem kellett volna odaadnod,csakis a nav kerhet ilyet. Es igen,bunti jar,ha nem tudod bemutatni egye esetleges ellenorzesnel. De nyugi,szerintem adnak neked,ha kersz nogyogyasztol.
2022. febr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!