Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan működik ez az SZJA...

Hogyan működik ez az SZJA visszatérítés 25év alatt?

Figyelt kérdés

A főnököm nem mondott semmit se ezzel kapcsolatba.

Azt igy havonta megkapom pluszba, külön?

Csak azért, mert nem havonta kapom a fizum, hanem naponta veszem fel. És nem tudom, hogy ez hogy működik, ki adja, mikor, és hogyan. 😅

Bocsánat, ha nagyon hülye kérdés.



2022. febr. 11. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az SZJA visszatérítés és a 25 év alattiak adókedvezménye két teljesen különböző dolog. Inkább olvass utána mindkettőnek.
2022. febr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Napi bejelentéssel dolgozol? A napi fizuból gondolom. Abból nem vonnak szja-t.
2022. febr. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem, rendesen napi 8órára vagyok bejelentve haviba. Csak a fizut kapom naponta, mert lehetett valasztani, hogy havonta kapom, vagy naponta.
2022. febr. 12. 13:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Te jó ég!


Naponta számfejtik a béred? Melyik munkáltató ez az ökör?

Egyáltalán munkaviszonyban dolgozol? Mert ott ez nem szokványos.

2022. febr. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, munkaviszonyba.

Minden ugyan ugy néz ki, mint amikor havonta kaptam, csak itt naponta.

Kereskedelemben vagyok, órabérben. Nap végén felveszem azt a pénzt, ahány órát voltam. Ennyi. És rendesen haviba vagyok bejelntve.

2022. febr. 13. 20:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy milyen elosztásban fizet (naponta, hetente, havonta), nyilván a 25 év alattiak kedvezményét figyelembe véve kell megállapítania az SZJA előleg összegét.


Tehát nem "visszatérít" Neked, hanem nem von SZJA előleget, annyival többet viszel haza.

2022. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem

Bár nem kaptam semmi pluszt. Megkaptam a havi bérpapírom. Ott volt, hogy nem vontak le szja-t, de én nem kaptam azt a pénzt meg. Ezért nem értem, hogy mikor kéne megkapnom.

2022. febr. 16. 23:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Hivatalosan vagy Te foglalkoztatva Kérdező?


Mert ha igen, akkor annyival többet kéne hazavinned, amennyit nem vont le SZJA előlegként Tőled.


" Megkaptam a havi bérpapírom. Ott volt, hogy nem vontak le szja-t, de én nem kaptam azt a pénzt meg."

Hát akkor dehogynem kaptad meg. Annyival több lett a nettó béred...

2022. febr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom :/

Tegyük fel hogy 1000ftos órába vagyok, és mondjuk dolgozok 10órát egy nap. Így este megkapom ugye kp-ba, a 10ezret. És ahány napot dolgozok a hónapba, ugye annyiszor 10ora, így annyiszor 10ezer ft.

Igy van a fizum. Tehat nem egy 'fix' osszeget kapok. Nem kapok kiegészítést, ha esetleg szar volt a hónap, és kevés a fizum. Szoval nem kapok egy osszegbe többet, vagy más pénzt, mint amit a nap végén felveszek.


A fizetésem meg nem nőt ezzel az szjas dologgal. Mármint papíron igen. De valóságban ugyan annyi az orabérem. Ugyan annyit kapok.

2022. febr. 18. 00:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy 1.000 forintos órabérben vagy, mint munkaviszonyos. Naponta dolgozol 8 órát, tehát napi 8 ezer forintot keresel bruttóban. Hagyományosan ebből 33,5 %-ot elvisznek a kötelező levonások, tehát 2.680 forintot, így marad nettóban 5.320 forint, amit kifizetnek.


De Te SZJA mentes vagy, így a 33,5 % helyett csak 18,5 %-ot vonnak, mivel a 15 % SZJA mértéket nem alkalmazzák. Tehát 2.680 forint helyett csak 1.480 forintot vonnak a béredből (járulékokra), így 6.520 forintot viszel haza 5.320 forint helyett.


A bért bruttóban szokás megállapítani. Ha Te nettó bérezésben állapodtál meg a munkáltatóval, akkor nyilván az nem fog változni semmiféle kedvezmény hatására sem, viszon a bruttó béredet tolja el másfele.


Értsd:

Megbeszélted a főnököddel, hogy Te nettó 1.000 forintot órabért kapsz. Tehát 8 órára 8.000 forintot függetlenül attól, hogy milyen jellegű adóval kapcsolatos kedvezményeid vannak/lennének.


Ha nem lenne a 25 év alattiak kedvezménye, akkor a nettó ezer forintos órabéred utáni bruttó órabér 1.504 forint lenne.

Most van a 25 év alattiak kedvezménye, így a nettó ezer forintos órabéred utáni bruttó órabér 1.227 forint.


Leírnád, hogy a szerződés szerinti béred mennyi? Tehát a szerződésedben milyen jellegű bérezés van, és milyen összegben?


Jó lenne látni valamilyen bérelszámolásodat, mert így nem látom át a dolgot, lehet, hogy teljesen másról van szó, mint amiről beszélgetünk.


Soha nem értettem meg azt, hogy ha valakik nettó bérben állapodnak meg. Miért is? Hiszen a nettó bért pokolian befolyásolják az éppen aktuális adózási, járulékozási szabályok. A nettó bérben való megállapodás egyszerűen befagyasztja azt, hogy a Neked kedvező lehetőségeket kihasználd.

2022. febr. 19. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!