Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mire számíthat aki jogosulatla...

Mire számíthat aki jogosulatlanul kapta meg az szja visszatérítést?

Figyelt kérdés
Több munkatársam igényelte és kapta meg,jogtalanul az szja visszatérítést.Volt aki bár 21-ben sikerült elválni,de már a válóperes dokumentumokkal igazolható módon 2020-ban külön éltek.Volt aki 3 éve elvált,a gyerekek az anyukánál,cs.p.-t és a családi kedvezményt is az anya kapja,mégis kapott az apuka 800-at.Ezek szerint a NAV nem nagyon ellenőrzi a jogosultságot.
2022. febr. 11. 22:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Az elvaltak is megkapjak. Hiszen a gyereke a gyereke marad akkor is.
2022. febr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A törvény szerint csak a gyerekekkel közös háztartásban élő szülők kaphatják meg.
2022. febr. 11. 22:43
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

Elolvastam a közölt írásukat az szja visszatérítésről. Most már érthető, hogy a külön élő szülők mindkét tagja visszakapja az szja-t. Az lenne a kérdésem, hogy a külön álló szülőnek sem kell tennie semmit? Tehát automatikusan érkezik a visszatérítés? Így az elvált, különélő szülők is utalva kapják meg?


Amennyiben 2021-ben történt a válás és a szülők akár egy napot is igazolható módon közös háztartásban éltek, így jogosultak voltak családi pótlékra és családi adókedvezményre, akkor az szja visszatérítés mindkét szülőnek jár. Abban az esetben, ha 2021-et megelőzően történt a szakítás, akkor az a szülő érvényesítheti az szja visszatérítést, aki családi kedvezményre jogosult. Felváltva nevelt gyermek esetén mindkét szülő akkor jogosult az adóvisszatérítésre, ha a családi pótlékot közös kérelmük alapján 50-50 százalékban kapják.

2022. febr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Ezek az életben ki nem derülnek ki kivel élt. A szavazatvásárlás a lényeg, nem foglalkoznak már ilyesmivel, főleg utólag.
2022. febr. 12. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
4, az első ellenőrzési pont, hogy egy gyermek adóazonosító jele hány bevallásban lett feltüntetve. Ahol többen igényeltek utána, viszont egyedülálló összegű csp van folyósítva, már bukta is
2022. febr. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
8 éve váltam el a feségemtől. Van egy közös gyerekünk aki 15 éves. Ügyvédi tanácsra mi úgy csináltuk hogy 2021-ben a családi pótlékot 6 hónapig az esem és 6 hónapig én kaptam. Így megkaptuk az szja visszatérítést amit a gyerek babakötvényébe fogok berakni.
2022. febr. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6, amikor kiderült, hogy lesz visszatérítés, szeptember volt. Akkor te már nem tudtad megoldani, hogy hat hónapig te kapod.
2022. febr. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj Hetes, de már júniusban bejelentették az adóvisszatérítést. Lásd: [link]


Én akkor léptem és a júliustól én kaptam meg papíron a CSP-t. Így jogszerűen kaptam meg az adóvisszatérítést a volt feleségemmel együtt.

2022. febr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy nyáron bejelentették,de a jogosultság bizonyos részletei csak októberben körvonalazódnak.
2022. febr. 12. 10:39
 10/15 anonim ***** válasza:
33%
Akkor a családi jogászunk nagyon ráhibázott. Az ő tanácsára jártunk el így (fél évig a volt nejem és fél évig én kaptam a CSP-t).
2022. febr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!