Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SZJA önellenőrzést csinálok,...

SZJA önellenőrzést csinálok, első házasok kedvezményét igényelném vissza visszamenőleg 2 hónapra, de elakadtam, valaki segítene?

Figyelt kérdés

Elvileg visszakérhetném azt a 10000 Ft-ot, ami kijön különbözetként, de csak átvezetni engedi... Nem engedi kijelölni a "Jelölje, ha Ön a teljes visszaigényelhető összeget, összegeket visszakéri!" rublikát... Viszont emiatt meg teljesen elakadok. Ki kell töltenem az "Átvezetési és kiutalási kérelem" részt, de ott meg nem egyértelmű, hogy milyen Terhelendő vagy Jóváírandó adónemeket állítsak be és melyik mit jelent... Mindkettőt ki kell töltsem vagy csak az egyiket?


Egy ilyen hibakódot kaptam az átvezetésre (amit egyébként nem szeretnék, csak rákényszerít a honlap) :

[ÁTVEZETÉS] A terhelendő adónem összege = jóváírandó adónem összege + kiutalandó összeg (Hibakód=<v107>)


Meg egy plusz figyelmeztetés: A rendelkező nyilatkozatok önellenőrzése esetén az ELL-26 - ELL-29. sorok közül legalább egyet ki kell tölteni. (Hibakód=<R125>)

Nade: A "Rendelkező nyilatkozatok módosítása következtében megállapított különbözetek elszámolása (nyugdíjbiztosítási szerződés alapján járó kedvezmény)" részhez kéri ezt, de ezen én nem akartam módosítani... Nincs is nyugdíjbiztosítási szerződésem...


Viszont ha már elkezdtem muszáj befejeznem, de nem tudom befejezni ezekkel a hibákkal...


Én csak annyit akartam beállítani, hogy plusz 2 hónapra járt volna, amit anno nem vettünk igénybe, és most szeretném visszakapni azt a 10.000 Ft-ot, ennyi...



2022. febr. 12. 18:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha önellenörzöl, akkor csak a 170-es lapon az átvezetési kérelmen tudod visszakérni

Nincs gond semmi, jelöld be az egy részét átvezetem rublikát, írd be a címet vagy bankszámla számot amire kéred, és a 170-es lapot töltsd ki

Ugyanúgy kiutalják

2022. febr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az eszja.nav.gov.hu oldalon csinálom. Ezen hol találom a 170-es lapot? Vagy lépjek át vm Ányk-s rendszerre?
2022. febr. 12. 18:33
 3/14 anonim ***** válasza:

Most egyik sincs előttem így n tudom, de szerintem az eszja-ba is ott van valahol, van olyan hogy összes mező megjelenítése

Valahol ott lesz valamilyen címszavú csempe alatt szerintem

Én egyszer önellenőriztem szja-t, de az ÁNYK-s nyomtatványba

2022. febr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

ÁTVEZETÉSI ÉS KIUTALÁSI KÉRELEM, RÉSZLETFIZETÉS, VISSZAIGÉNYLÉSI ADATOK, EGYENLEGEK



Így keresd az eszja felületen

2022. febr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ez a rész megvan. Ha kipipálom ezt a részt kéri kitölteni:


[link]


Itt milyen összegeket kell beírjak?

2022. febr. 12. 19:01
 6/14 anonim ***** válasza:

Terhelendő

adónem: az a kód, amiről kéred a kiutalást (amin végül többleted lett, ezesetbe ha első házas kedvezményt, ugyanúgy az SZJA-adónem a 103-as)

összegbe az összget

utána semmit, ez automatikusan a kiutalandó adónembe is átíródik, így a jó

2022. febr. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kitöltöttem a terhelendő részt, és ezt a hibaüzit kapom:


Önellenőrzés esetén az átvezetési és kiutalási kérelem terhelendő oldalán csak azok az adónemkódok szerepelhetnek, amelyek az önellenőrzésre szolgáló sorokban is szerepelnek és (- 1000) vagy annál kisebb összeget tartalmaznak. (Hibakód=<K609>)


Az összeg nem lesz 1000 Ft alatt, mert 10.000 Ft-ot kell visszakapjak, tehát ezt az összeget írtam be...

2022. febr. 13. 12:58
 8/14 A kérdező kommentje:

Ez a vége:


[link]


Ha van összeg a kiutalandó résznél, akkor hogyhogy az egyenleg rész azt mutatja, hogy nincs visszaigényelhető adóm?


Most ott tartok, hogy végre nem ír hibát, csak figyelmeztetések vannak, viszont az egyenleg nullát mutat...

2022. febr. 13. 13:38
 9/14 A kérdező kommentje:

Most módosítottam rajta annyit, hogy hiába írja ki azt, hogy:


Ha a Bevallás jellege mezőben önellenőrzés (O) jelölt, akkor csak átvezetéssel lehet a visszaigényelhető adót kérni (a teljes visszaigényelhető összeget visszakéri kódkocka nem lehet kitöltve). (Hibakód=<M020>)


Én most csak azért is bejelöltem azt, hogy a teljes összeget visszakérem, ÍGY megjelenik az egyenlegnél zölddel, hogy van visszaigényelhető adóm (végre :D ), de így meg megint van 2 hibaüzenetem...

Nem tudom le merjem-e így adni...


"A kiutalásra vonatkozó mezők kitöltése esetén rendelkeznie kell a visszaigényelhető összegről. (Hibakód=<M348>)"


"Ha az önellenőrzési lapon kötelezettség csökkenés szerepel, akkor a visszaigényelhető összeg átvezetésére vonatkozó kódkocka jelölhető. (Hibakód=<R009>)"

2022. febr. 13. 14:00
 10/14 anonim ***** válasza:

Az átvezetéses kódkockát jelöld

A bevallás adót részletező sorait, lapjait (A, B,C lap) meg rendesen az új adó szerint

A C lapon mutatná a visszaigényelhető adót

2022. febr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!