Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy működik az Orbán-Kormány...

Hogy működik az Orbán-Kormány családi adókedvezménye?

Figyelt kérdés
Tehát a NAV-tól most kaptam kb. félmillió forintot a számlámra pár nappal ezelőtt. Tehát az összes levont adót visszaadták. Kitöltöttem az adóbevallásom (de nem küldtem még be), és az jött ki, hogy kétszázezret vissza kell fizetnem. Tehát akkor most vissza kell fizetnem, vagy sem? Ha igen, akkor miért utaltak ilyen nagy összeget?

2022. febr. 13. 16:20
A kérdező szavazást indított:
IGEN
NEM
6 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ha megmutatod a bevallást, akkor segítek, hogy jól van-e kitöltve és valóban vissza kell fizetned.
2022. febr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

ez nem családi adókedvezmény, hanem szja-visszatérítés.

Kérdés: te veszed igénybe a családi kedvezményt is?

Jól jelölted az 1-es lapon, mit akarsz igénybe venni?

Hol nézed a fizetendőt?

MErt ha kiutalták a teljeset, év közben nem vetted igénybe a családi kedvezményt, most igen, akkor a visszatérítésre kijöhet ez a D-lapon, de nem ez a mérvadó, hanem a C-lap.

2022. febr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem vettem igénybe a családi adókedvezményt, mindig utólag szoktam egyszerre. Egy gyerekre jár.
2022. febr. 13. 17:15
 4/21 anonim ***** válasza:

akkor a gyerek adatainál 1-es kód, hogy családi és vissztérítés

legyen kitöltve a 33. sor

és a tényleges fizetendő-visszigényelhető a 79-80. sorban lesz,

2022. febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen, egyedül én veszem igénybe a családi adókedvezményt. A 101 C mezőbe beírtam azt az összeget, amit az Adóhivatal utalt, és egyből a program a 102 mezőbe kiírta, hogy még 220 ezret vissza kell fizetnem. A 76-os sor összege megegyezik a kiutalt összeggel és a 79-es sor nulla. Tehát a 79-es sor szerint nem kell fizetni, a 102-es sor szerint kell. Akkor most hogy van ez?
2022. febr. 13. 17:29
 6/21 A kérdező kommentje:
Ki van töltve a 33. sor 800 040 Ft.
2022. febr. 13. 17:31
 7/21 lali51 ***** válasza:
Miért írtad be azt az összeget amit a NAV utalt?
2022. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Talán mert az adóbevallásban fel kell tüntetni azt az összeget, amit a NAV utalt, mert az csak egy előleg.
2022. febr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 lali51 ***** válasza:
A NAV megcsinálja neked az adóbevallást,ha csak munkáltatótól kapsz jövedelmet.Ott tudják mit hova kell írni, Neked csak jóvá kell hagyni.
2022. febr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Lali, láthatólag fogalmad sincs a témáról, úgyhogy szerintem inkább ne próbálj tanácsot adni.
2022. febr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!