Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az adóm 1%át hogy tudom...

Az adóm 1%át hogy tudom felajánlani? ez nekem nem kerül semmibe?

Figyelt kérdés

2022. febr. 16. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az eSZJA felületen tudsz nyilatkozni, hogy az 1+1 százalékot kinek ajánlod fel: [link]

Neked nem kerül "semmibe", csak kifizetted az adót. Érdemes rendelkezni, mert így legalább azt a pénzt sem az állam kapja, hanem egy általad választott szervezet.

2022. febr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítés: az 1-es mindent jól leírt, csak sokan egy tévhitben vannak. Az adó 1% nem azt jelenti, hogy 15%-ot levonnak SZJA-ként, abból 14% megy állam kasszába, 1% oda, ahová felajánlod.

Ez a 15%-nak az 1%-a, tehát a fizetésed 0,15%-a. Persze ettől függetlenül javaslom, hogy ajánld fel, mert sok kicsi sokra megy, de ha mondjuk tavaly kerestél havi bruttó 300.000 forintot (és nincs egyéb jövedelmed, juttatásod ami adóöteles), akkor adóztál egy év alatt 540.000 forintot, aminek az 1%-át, tehát 5400 forintot ajánlasz fel.

2022. febr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!