Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nincs ügyfélkapum hogy...

Ha nincs ügyfélkapum hogy csinaltassam meg az adobevallasom?

Figyelt kérdés
2022. febr. 18. 09:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Papír alapon is ki lehet tölteni, azt pedig leadod egy nav ügyfélszolgálaton vagy elküldöd nekik postán.
2022. febr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A NAV mindenkinek megcsinálja. Ha szeretnéd, hogy postázzák, sms-t kell küldeni. Figyeld majd a híreket/NAV honlapját,ilyenkor a csapból is az szokott folyni, hogy ez pontosan hogy működik. De május 20-ig még ugyfelkaput is csinálhathatsz.
2022. febr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy a nav mindenkinek megpróbálja megcsinálni. A rendelkezésre álló adatok sajnos nem teljesek, ezért elég sok "hibás" tervezet kerül ki tőlük.
2022. febr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Csinálj ügyfélkaput, még nem késő.
2022. febr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ügyfélkaput csináltatni kb 10 perc egy kormányablakban. Nagyon sok mindent el lehet rajta intézni, nem is tudom hogy lehet ma már nélküle élni. Bevallások, adófolyószámlák, eü papírok....stb minden pár kattintás.
2022. febr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Gyakorikérdések accountod van, de ügyfélkapud nincs??? Gyerünk, csináltass egyet gyorsan!
2022. febr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
3, könyvelőként mondom, ahol rossz a tervezet, ott szar volt az adatszolgáltatás. Nem nyúlnak bele, hanem adóazonosító alapján összedobja a gép a beérkezett adatokat. Én még nem találkoztam hibával.
2022. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7 - hármas vagyok és szintén könyvelő. Én pont az ellnekezőjét tapasztalom. Nagyon sok rossz/hiányos tervezet jön szembe minden bevallási időszakban. A kedvencem az volt, amikor a főlapon a férfi/nő választó is rosszul volt. Szegény Kovács Pétert nőnek mutatta a rendszer. De nagyrészt igazad van amúgy, a legtöbb hiba az adatszolgáltatás hibájából van. Na meg az év közben érvényesített családi kedvezmények miatt, meg az osztalékelőlegeket/osztalékokat is szarul kezeli a rendszer szerintem. Na mindegy, reggelig tudnám mesélni a sztorikat, alapesetben én örülök a tervezetnek, mert ellenőrzésnek jó azért.
2022. febr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8, nem a nav szerint nő, hanem a beérkezett 08 alapján...

Az nem hiba, hogy nincs benne a csk, arról nincs adat, ha nem veszi igénybe, ez nem a nav sara.

Ha igénybe veszi és rossz, ismét a 08 volt rossz.

Nekem soha nem volt hiba osztalékban, osztalékelőlegben sem, mondjuk nem lep meg, ha zűrös, látva néha a förtelmes sötétséget egy es fb-csoportokban a témát illetően.

2022. febr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nana várj, úgy veszem észre az írásodból, hogy azt hiszed, hogy én a navot hibáztatom. Ez egyáltalán nem így van. Ha megnézed, akkor én is azt írtam a hármas válaszomban, hogy "A rendelkezésre álló adatok sajnos nem teljesek, ezért elég sok "hibás" tervezet kerül ki tőlük.". A leadott 08-ak hibáiról is tudnék mesélni. A héten vettem át egy 5 cégből álló holdingot, inkább el sem mondom milyen volt a januári számfejtés :D
2022. febr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!