Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlan vásárlásnál igazolni...

Ingatlan vásárlásnál igazolni kell a pénz eredetét? Valakivel történt már hasonló?

Figyelt kérdés
Mondjuk bejelentett munkád alapján közel se spórolhattál meg annyit mint a befizetett önerőd. Mivel lehet igazolni a pénz eredetét? Eladott családi ingatlan megfelel mint bevétel? Készpénzes ajándékozás stb. Volt már valakinek ilyen tapasztalata?

2022. febr. 20. 04:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene igazolni? Kéri valaki?

Én vettem életemben már több ingatlant is, valamint építkeztem is. Senki soha nem kérdezte meg, hogy miből.

2022. febr. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
leadózod az illetéket utána a kutyát nem érdekli hogy miből vetted.
2022. febr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ha jol tudom par eve mar nav nem csinal vagyonosodasi vizsgalatot ingatlanvasarlasok miatt, regebben volt szuroproba szeruen

amugy meg nyilvan megfelel eladott ingatlan, miert ne felelne meg, illegalis lenne talan eladni ingatlanokat?

2022. febr. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
engem nem kérdezett senki
2022. febr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, ha nagyon gyanús leszel. Mondhatod, hogy egyenesági rokon ajándékozta neked pl. ingatlan eladásból, de nem árt, ha van némi valóságalapja, nehogy az ő nyakukba told át a NAV-ot. :D

Node ez azért igen ritka szitu.

2022. febr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Senkit nem érdekel.

Mi tavaly a lakásunk árának harmadát a házastársam szüleitől kaptuk, a másik harmadát az én szüleimtől, az utolsó harmad millió volt csak saját.

Kutya sem kérdezte. Nem volt ajándékozásink sem.

Illetéket befizeted és más nem érdekli a NAVot.

2022. febr. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bizony van egy újabb jogszabály, hogyha a bankba befizetsz egy nagyobb összeget, talán tízmillió fölötti készpénzt, akkor igazolni kell, hogy honnan van.
2022. febr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Bizony van egy újabb jogszabály, hogyha a bankba befizetsz egy nagyobb összeget, talán tízmillió fölötti készpénzt, akkor igazolni kell, hogy honnan van."


Egyrészt ez nem így van, másrészt ez most hogy jön a kérdéshez?

2022. febr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyolcaska! Olvasd el ezt és lehet hogy utána már a második kérdésedre is rájössz hogy butaság.

[link]

2022. febr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk 4 hónapja volt a vásárlás, senki nem kérdezte az eredetét. Pedig az egyik harmad utalva jött, a másikat kpban kaptuk meg.


#6os voltam.

2022. febr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!