Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nyitok egy vállalkozást,...

Ha nyitok egy vállalkozást, akkor a munkaeszközt amit vásárolok, arra vissza tudom igényelni az áfát?

Figyelt kérdés
Mi történik az eszközzel, hogyha később megszüntetem a céget? Feltételezem a cég nevére kerül az eszköz, és nem az én nevemen lesz. Mi lesz az eszközzel, ha megszüntetem később a céget? Az enyémmé válik?
2022. febr. 22. 02:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Áfás cégnél a céges eszköz áfáját levonásba helyezheted. Megszűnéskor ezekkel el kell számolni, de ez függ attól, hogy milyen vállalkozásról beszélünk.
2022. febr. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Fsms ***** válasza:
Amikor megszűnik, kivásárlod (az árra figyelni kell, generálhat adót, illetve a nav is szabhat ki adót, ha túl alacsony az ár pl.) vagy eladod az eszközöket.
2022. febr. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, és általában áfafizetést is generál.
2022. febr. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hacsak előtte le nem selejtezed...
2022. febr. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A selejttel is történnie kell valaminek.
2022. febr. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Fotós vállalkozásról van szó. Laptop, objektív, ilyenekre gondolok.
2022. febr. 22. 08:31
 7/10 anonim ***** válasza:
A milyen alatt azt értetettem, hogy egyéni vagy társas vállalkozás, esetlegesen milyen adózásban, mert ez eléggé befolyásolja a dolgokat.
2022. febr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyéni vállalkozás lenne majd.
2022. febr. 22. 08:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok biztos benne, hogy megérné ezért áfásra nyitni a céget, mert akkor ugye a bevételeid is áfásak lesznek, eszközeladásnál is bezavar, vállalkozás megszűnésnél is. Annyit nem nyersz az áfán, mint amennyit hosszútávon buksz pl azon, hogy magánszemélyek felé megdrágul a szolgáltatásod.
2022. febr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hmmm. Értem. Köszi.
2022. febr. 22. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!