Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vállalkozóként (KATA adózás)...

Vállalkozóként (KATA adózás) bevételnek számít a munkáimért kapott pénzem kamata?

Figyelt kérdés

Itt egy cikk, de kimásolom a lényeget is:

[link]


"Bevételnek számít a vállalkozás bankszámláján jóváírt kamat (Ide tartozik a vállalkozó által nyújtott kölcsönre, hitelre kapott kamat is.)"


Nincs külön vállalkozói bankszámlám, a korábbról meglévő lakossági folyószámlámat használom. Az ehhez tartozó bankkártyával többször is vásároltam az Államkincstár online felületén állampapírokat, eszembe sem jutott volna, hogy ez bevételnek számít.

Ezzel is túl lehet lépni a 12 milliós határt? Egyáltalán foglalkoznak-e ezzel a NAV-nál? Még sosem említette ezt eddig se könyvelő, se más vállalkozó akit ismerek.


Egyéni vállalkozóként egyáltalán el tudom különíteni a magánvagyonomat a vállalkozásomból keletkezőtől? (Pl. átutalom egy másik bankszámlára és onnan veszem az állampapírt, akkor annak a kamata is számít?)



2022. febr. 25. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha magánszámlmt használsz akkor nem. Ha pénzforgalmi számlmt használsz, akkor katás bevétel a kamat.
2022. febr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amennyi kamatot kapsz az nagyjából a kerekítési különbözet
2022. febr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Istenem, most komolyan ez erdekel teged ?? Haboru van, lehet nem naluk de olyan gazadasagi nehezsegek jonnek, resszeco, inflacio, dragulasok...

Es Putyin kiszamithatalan sajnos...

2022. febr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Amennyi kamatot kapsz az nagyjából a kerekítési különbözet"


Igen, a bankomtól valóban kb. hibahatárnyi forintot kapok, de:

"Ide tartozik a vállalkozó által nyújtott kölcsönre, hitelre kapott kamat is."


Amennyire én tudom, az állampapír egy hitel az államnak. Az pedig több milliós összegnél már nem feltétlenül mindegy.


"Istenem, most komolyan ez erdekel teged ?? Haboru van, lehet nem naluk de olyan gazadasagi nehezsegek jonnek, resszeco, inflacio, dragulasok..."


Igen, bocs hogy érdekel más is a szomszédban zajló háborún kívül is. Képzeld, még voltam kiflit is venni a sarki boltban, meg még dolgoztam is.

2022. febr. 26. 01:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!