Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebben az esetben hogyan kell...

Ebben az esetben hogyan kell adózni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hobbiból töltögettem fel Instagramra képeket, és elérte a kis oldalam a 10 ezer követőt. Soha nem volt ilyesmi célom, de több cég is megkeresett (külföldi cégek), hogy szeretnének nekem küldeni 1-1 terméket posztolásra. Fizetséget nem kapok érte, csak a terméket.

Egyből az adózásra gondoltam, de ne vegyétek le a fejemet, 18 éves vagyok, fogalmam sincs hogyan mennek a dolgok.

Utánaolvastam, és úgy gondolom hogy annyi bevételem nem lenne, hogy tudjam finanszírozni a magánvállakozói státuszt, így ha jól értelmezem akkor, magánszemélyként kell majd? És ez hogy megy?

Előre is köszönöm, ha valaki aki kicsit jártasabb a témában tudna segíteni!



2022. febr. 26. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:
54%
Magánszemélyként nem adózhatod le, mert ez üzletszerű, hisz cégeknek reklámozol.
2022. febr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Fizetséget nem kapok érte, csak a terméket."


Ilyen esetben a termék szokásos piaci értékét szokták meghatározni (mintha pénzben kaptad volna meg), és azt bevallani az "egyéb jövedelmek" kategóriában.


"Szokásos piaci érték: az az ellenérték, amelyet független felek összehasonlítható körülmények esetén egymás között érvényesítenek, vagy érvényesítenének."


Magyarul mennyit kellene fizetned érte a juttatás időpontjában, ha nem ingyen kapnád Tőlük, de szeretnél egy olyan terméket magadnak.


Ha nem egy bődületes nagy dologról/összegről/mennyiségről van szó, én erről mélyen hallgatnék és nem foglalkoznék vele SZJA adózás szempontjából.

2022. febr. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!