Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan csinálhatnám ezt...

Hogyan csinálhatnám ezt legálisan a jövőben?

Figyelt kérdés

Üdv!



17 éves leszek idén nyáron.

Előre beállított profi Minecraft játékszervereket árulok egy külföldi internetes piactéren, aminek a neve "mc-market.org". Fizetni PayPal segítségével lehet,az oldalon keresztül.

Eddig 10 dollárért lehetett megvásárolni ezt a terméket, de a jövőben szeretnék egy új példányt piacra dobni, egy picivel nagyobb összegért, körülbelül 15-20 dollár között.

A probléma az, hogy ugyan eddig megkerestem 17 ezer forintot a 10 dolláros eladásokból, viszont a PayPal korlátozta a fiókomat, azzal az indokkal, hogy az első 2 kifizetésemet igazolni kell. (Pénzt fogadni még tudok, de küldeni azonban nem.) Hivatalosan 18 év alatt nem nyithattam volna PayPal számlát, ezért ha igazolom a bevételt, mellette a kötelező személyi igazolvány beadásával, biztosan nem kapok feloldást, mivel 16 éves vagyok.


Felmerült az a megoldás is, hogy a nagy testvérem készít egy PayPal számlát, mivel ő már 19 éves, hivatalosan megteheti.

Viszont innen jön a nehezebb része, hogy mégis hogyan kell ezeket a bevételeket kezelni, szükséges-e hosszabb távon vállalkozás.


Bevételem sokkal több lenne a mostaninál, több személy is érdeklődött már azóta a vásárlással kapcsolatban, viszont jeleznem kellett nekik a jelenlegi problémát, ezért körülbelül 5-6 azonnali vásárló várakozik, ami jelentősebb összeg lenne.


Hogyan csinálhatnám ezt legálisan a jövőben?



2022. febr. 26. 20:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy elbattyogtok egy könyvelőhöz, aki párezerért elmondja a miértjét. Aki itt bármit is mond erre az lehet hülyeség, meg nyilván nem vállalja érte a felelősséget, ha beüt a krach.
2022. febr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Kerd bitcoinba a fizetest...
2022. febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1 kérdező


igen, gondoltam erre én is, köszi :) valóban beválhat szerintem is

2022. febr. 26. 21:42
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Bitcoinban fizetni szerintem nem legális jelenleg.
2022. febr. 27. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne az?
2022. febr. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nekem csak PayPal lenne az ideális.
2022. febr. 27. 09:53
 7/16 anonim ***** válasza:
Miért legális bitcoinnal fizetni? Legalábbis egy vállalkozásban. Magánszemélyként ok.
2022. febr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Sarkítva: ami nincs tiltva, azt szabad. És ez nincs titva, kizártnak tartom, hogy tudnál olyan törvényt, jogszabályt, rendelet mutatni, ami tiltja.
2022. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem is van ügyfelem, aki így fizet. Igaz, nem btc-ben, hanem adában. Miért lenne tiltott?
2022. febr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Cegkent az a torveny tiltja ami eloirja az adok fizeteset.
2022. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!