Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Befizettem a gépjárműadót...

Befizettem a gépjárműadót 5110 ft és 410 NAV Belföldi gépjárműadó adózói többletként jelenik meg, miért?

Figyelt kérdés
2022. márc. 6. 00:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is, szerintem azért, mert a határidő március 15, és majd azután veszik le a számládról. Tavaly a KATA különadóval kapcsolatban volt ilyenem, akkor a könyvelő azt mondta, majd a bevallás feldolgozása után fogadja el a NAV a pénzt (a bevallásnak elvileg február 25 volt a határideje, ehhez képest még ott ül többletként közel 600 000 forint), a NAV malmai lassan őrölnek, majd ha kell nekik, leveszik :)
2022. márc. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Ha egy adónak 2022. március 15-e a befizetési határideje (esedékessége), és Te a határidő előtt megfizeted, akkor március 15-ig túlfizetésként jelentkezik a befizetésed, mivel az adót március 15-én írják elő kötelezettségként az adófolyószámlán. Akkor fog kiegyenlítődni, és lesz az egyenleg nulla. Addig a befizetésed túlfizetésként van jelen.


Ha a gépjárműadó 8000 ezer forint egy évre, és abból 4 ezret március 15-ig, másik 4 ezret szeptember 15-ig kell megfizetni és Te az egészet befizeted március 06-án, akkor 8 ezer forint túlfizetést mutat március 15-ig az adófolyószámlád. Március 15-én már csak 4 ezer túlfizetést fog mutatni egészen szeptember 15-ig. Szeptember 15-én fog lenullázódni az egyenleged.

2022. márc. 6. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
63%

... ugyanis a kötelezettségeket (fizetnivalót) mindig az esedékessége napján írják elő az adófolyószámlán, nem pedig akkor, amikor a NAV-nak "kell" a pénz. :)


Adófolyószámla bal oldalán a kötelezettséget szerepelnek esedékességi dátum szerint, jobb oldalán pedig a befizetéseid. Valószínűleg csak a jobb oldalán található adat jelenleg (a befizetésed). Bal oldalán március 15-én fogsz látni kötelezettség előírást.


Nézd csak meg!

2022. márc. 6. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!