Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adócsalás vagy alkalmazottként...

Adócsalás vagy alkalmazottként lopás a nagyobb bűncselekmény?

Figyelt kérdés
Felvázolom: a kamera pont azt látja, hogy nem ütöm be alkalmazottként azt, amit fizetnek, hanem lerakom alulra a fiókba a főnök kérésére. Annyi a bibi, hogy sajnos egyszer elkövettem egy olyat, hogy vettem el onnan pénzt, ilyen esetben meg fogja vajon mutatni a rendőrségnek a felvételt, hogy rács mögé juttasson engem vagy őt is ugyanannyira megbüntetnék, amiért adót csal?

2022. márc. 10. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem fognak azért börtönbe csukni mert elvettél egy 10e-et a fekete kasszából.. persze ha bizonyíthatóan nagy összegű pénzt loptál el. mondjuk 5+ millió, akkor benne van a pakliban (ügyész, bíró függő).


Őt is megbüntetnék adócsalásért, téged is lopásért.


Miért lopsz olyan helyről, ahol tudod hogy telibe vesz a kamera?

2022. márc. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Abban hittem, hogy nem lehet bizonyítani pont azért, mert akkor azt is veszi hogy ő adót csal, csak most beparáztam teljesen. Nehogy tegyük fel talál valami kifogást rá, hogy az nem is feketekassza, hanem pl váltó. Tud hazudni
2022. márc. 10. 20:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de a főnökkel megérdemlitek egymást.


Ha belegondol az ember abba, hogy a hozzád hasonló mentalitású emberek is dolgoznak a kereskedelemben...


Konkrétan loptál a körülményektől függetlenül. Erre az sem mentség, hogy a főnököd nem tart be bizonyos szabályokat.

2022. márc. 11. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És mivel bizonyítod, hogy a főnök kérésére nem ütötted be?
2022. márc. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rajtam kívül még 5 alkalmazott van, akiknek szintén így kell csinálni
2022. márc. 11. 16:21
 6/11 A kérdező kommentje:
Szóval többen tudjuk alá támasztani
2022. márc. 11. 16:26
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerinted melyikük tanúskodna melletted, amikor azért hogy nem adnak nyugtát/számlát, őket is megbüntetik nemcsak a tulajt?

De ha még tanúskodna is valamelyikük, téged is büntetnének a feketézésért, plusz még a lopásért is feljelentene a tulaj.

Vagy ha elég rafkós, akkor pont a lopásodat tartalmazó felvétellel igazolja, hogy nem is tudott a feketézésről.

2022. márc. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Vajon megvan az 1 évvel ezelőtti felvétel? Nagyon megbántam és azóta sem fordult elő többet.
2022. márc. 11. 17:55
 9/11 anonim ***** válasza:

1 évvel ezelőtti felvétel?!?!?!

Mit akarsz már azzal akár Te, akár más?


Azt hittem a napokban fordult elő az eset...

2022. márc. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem, még nyár elején tavaly.. most tudatosult bennem és nagyon rosszul érzem magam miatta, soha nem csináltam még ilyet
2022. márc. 13. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!