Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha ebben a hónapban vásároltam...

Ha ebben a hónapban vásároltam részvényeket, akkor az már csak a jövő évi adóbevallásban kell, hogy benne legyen?

Figyelt kérdés

Tudom, marha gáz, de nem tudom mettől meddig van az adóév.

Illetve ennek mi a menete, ha nem realizálok hasznot/veszteséget? Adatszolgáltatási kötelezettségem (vagy bármi más hasonló) ettől függetlenül van?


Konkrét eset: véletlenül nem a TBSZ számlámra vettem részvényeket, hanem a normálra. A TBSZ 5 év után adómentes ugye.


Észrevettem, gyorsan eladtam a részvényeket. Volt amit profittal, volt amit veszteséggel, de a mérleg mínuszos lett. Majd ezután gyorsan újravásároltam a TBSZ számlára. Tudom, béna voltam...


Ilyenkor mi a helyzet az én esetemben? Vagy inkább egy könyvelőt kérdezzek?



2022. márc. 18. 23:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha magyar szolgáltatónál van a számlád, akkor ők mindent kiszámolnak, lejelentenek a NAV-nak, levonják az adót, neked nincs vele dolgod.


Feltört TBSZ a macerásabb, akkor neked kell befizetned az adót.

2022. márc. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Nincs feltört TBSZ, sima "normál" számlám volt, mert nem szóltak a fiókban ahol nyitottam a számlát (többször elmondtam, hogy TBSZ-t szeretnék nyitni), hogy azt nekem kell itthon online nyitni, ő csak normál számlát nyit.
2022. márc. 19. 02:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!