Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell pontosan az...

Hogyan kell pontosan az árfolyamnyereséget kiszámolni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy vettem és eladtam XY részvényt az alábbiak szerint:

[V] 2021 január - 0,5 (200 Ft)

[V] 2021 február - 1,5 (150 Ft)

[E] 2021 március - 0,2 (300 Ft)


Itt gondolom egyértelműen a 200-as árfolyamúból adtam el, tehát (300-200)*0,2=20 Ft-ot nyertem 2021-ben.


Aztán mondjuk:

[E] 2022 január - 0,5 (190 Ft)

Akkor a 2021 januáriból még van 0,3. Azon buktam 3Ft-ot.

Valamint még a 2021 februáriból adtam el 0,2-t, amin nyertem 8Ft-ot, vagyis 5Ft a nyereségem.


Tehát így kell számolni, hogy mindig a legrégebbi vásárlást adom el előbb? Vagy átlagolni kell? Vagy....?

Van erről valahol részletes, érthető leírás?

Nem az a része érdekel, hogy utána mennyit adózok a nyereségből, hanem a konkrét éves nyereség/veszteség kiszámítása.



2022. márc. 31. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

Eves nyereseg veszteseg, minden amit veszel, minden amit eladsz kivonod egymasbol ha pozitiv akkor kovetkezo eves adobevallasba beirod es megfizeted az adot. Ha negativ akkor feltunteted az adobevallasba h mennyi veszteseged volt, igy majd amikor nyereseged lesz akkor kevesebb adot kell majd fizess.


Minden eladasnal azonositani lehet hogy melyik reszvenyt adod el. Annak a veteli arat kell figyelembe venni hogy meghatarozd hogy nyereseged vagy veszteseged volt. Ez vonatkozik a tort reszvenyre is. Pld ha egyet veszel 100on es felet adsz el 50 en majd szinten felet 120on, ha mindezt egy even belul teszed akkor 50 veszteseg + 20 nyereseg, szoval -30 kent szamolhatsz majd vele


A torvenyt meg jog kategoriaba feltett kerdesnel keresd.

2022. márc. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"minden amit veszel, minden amit eladsz kivonod egymasbol"


Miért is?

Ha vásároltam 10 millióért részvényt, aztán eladtam 100.000-ért valamennyit ugyanannyiért mint a vételi ára, akkor 0-n vagyok adózás szempontjából, nem? :D

2022. márc. 31. 10:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen bocs kozbe arra gondoltam hogy a shortolas lezarasa igazabol vetel.


Minden lezart ugyletedet ( vagyis egy befejezett adas - vetel vagy vetel adas ) adod osze even belul es arra fizeted az adot

2022. márc. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!