Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkanélküliként milyen...

Munkanélküliként milyen adókat kell befizetni?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve nincs munkám. Minden hónapban befizetem a tb járulékot,ezen kívül kell még valamit fizetni?

Kaptam egy levelet a helyi Polgármesteri Hivataltól,de nem tudtam átvenni az iratot,ezért gondolom,hogy lehet valamit nem fizettem be.

Tudna nekem valaki segíteni?



2022. ápr. 1. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a helyi adóknak nincs köze a munkanélküliséghez


ha az adott településen van kommunális, épület stb adó akkor azt a tulajdonosnak meg kell fizetni

2022. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nincs a tulajdonomban ingatlan vagy gépjármű. A mai nap kaptam értesítést a postai hivataltól,hogy a Polgármesteri Hivatal küldött nekem hivalatos iratot,viszont nem tudtam átvenni.

Nem tudom még milyen okból küldtek nekem levelet,így csak arra tudtam gondolni,hogy esetleg nem fizettem meg az évben.

2022. ápr. 1. 20:29
 3/6 pamu-1 ***** válasza:
Csak az eü-re jogosító járulékot, jelentkezz be azonnal munkanélkülinek a helyi munkaügyi központban - biztosítást ők fogják fizetni. Ha lejár a segély / ellátás, a nyilvántartásból nem fognak kivenni, esetleg az önkormányzat ad néha közfoglalkoztatási munkát, de biztosított maradsz, Nem keresel ugyan semmit, de ez az idő is nyugdíjalap-idő !!
2022. ápr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ezek szerint fizetnem kell visszamenőlegesen,amiért ezt elmulasztottam? Meg tudná mondani,hogy körülbelül mennyi ez az összeg?

2022. ápr. 1. 21:02
 5/6 kurosoki válasza:

Elnézést,de a kérdésben már feltüntette,hogy a tb járulékot fizeti,ez az eü-re jogosító járulék.


Viszont az eredeti kérdésére nem tudok érdemi választ adni.

2022. ápr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Lassan 1 éve nincs munkám. Minden hónapban befizetem a tb járulékot,ezen kívül kell még valamit fizetni?"


A "TB-járulékon" (egészségügyi szolgáltatási járulék a hivatalos neve) kívül nem kell semmit fizetnie annak, aki a tb. törvény szerint nem számít biztosítottnak.


A Polgármesteri Hivatal nyilván valamilyen más okból kifolyólag küldött értesítést. Általában helyi adó miatt szoktak küldeni iratokat. Vagy egyenlegközlőt, vagy fizetési felszólítást. Ha azon a településen nincs helyi adó, ami érintene, akkor majd a levél átvételekor kiderül, hogy miről is lehet szó. :)

2022. ápr. 2. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!