Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A piacon egy kis kereskedőnél...

A piacon egy kis kereskedőnél bank kártyával akartam kifizetni 460 ft-ot.Erre az eladó nem engedte,hogy kártyával fizessek.Azt mondta 1000 ft alatt nem lehet fizetni kártyával náluk.Ilyen tényleg létezik?Ez törvényes?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 24. 10:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
65%

10: de ettől még szabálytalan!!!

A bank is felmondhatja vele a szerződést, mert ott van benne, hogy nem tehet különbséget.

2022. ápr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
68%

11. Megnézém, hogy melyik bank fogja felbontani azzal az emberrel a szerződését, aki folyamatosan tejel nekik. Millió kis tranzakció összegből nap mint nap szépen le veszik azt amit úgy gondolnak, hogy nekik jár. Ha mindenkitől ílyen alapon elvennék a terminált, az miért érné meg nekik ? 10 ből 4 ember kártyás fizetése még mindíg jobb a banknak mint a 0.


Értem én, hogy szabály, csak alapjáraton amíg pénzt kap a bank addig nincs gond.

2022. ápr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
65%
#10: Nem érted amit mondok. Tudom hogy a kereskedőnek nem éri meg egy 279 forintos üdítő esetén engedélyezni a kártyás fizetést. Nem ezt vitatom. Csak azt mondtam, hogy engem (de szerintem sokan másokat is) sokkal jobban zavar ez az összeghatáros baszkódás és az aprópénzzel való macera, mintha 279 helyett 289 lenne az üdítő ára és akkor beleférne a tranzakció díja is.
2022. ápr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
70%
Értelek, de akkor sem tudsz mit tenni. Erre az a megoldás szokott jönni ha mindenképpen kártyával akar valaki fizetni, hogy "vegyen még hozzá valamit". vagy jön a KP.
2022. ápr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat Mindenkinek.!Amúgy akartam még hozzá venni valamit,de nem engedte meg az eladó,mert már bevolt ütve az összeg a pénztárba...Készpénz meg nem volt nálam.Így ott hagytam a cuccokat.
2022. ápr. 26. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!