Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATÁS mikro vállalkozásnak...

KATÁS mikro vállalkozásnak (havi 100-150eFt és kb.10 számla) minek könyvelő? Konkrétan milyen feladatai vannak egy könyvelőnek egy ilyen vállalkozás esetén?

Figyelt kérdés

Az írjon már aki ért hozzá és normálisan kifejtett kommentárja van.


Köszönöm!



2022. ápr. 25. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ehhez minek konyvelo? Sajat magadnak leszamlazod, es egy exelbe vezeted a beveteleid...
2022. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez a kérdés, h egy ilyen mikro KATÁS vállalkozásnál

egyáltalán milyen könyvelési feladatok vannak? -ez az első

Majd ebből következik a 2. része a dolognak:

Ehhez miért kell könyvelő?

2022. ápr. 25. 21:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Áfakörös vagy aam? Termékértékesítés vagy szolgáltatás? Belföldi, közösségi vagy harmadik országbeli ügyfél van?
2022. ápr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, hogy ne nekem kelljen ezeket vezetni. Ha neked nem kell, akkor nem kell. Én meg had döntsem el magam, hogy fizetek e egyet vagy sem. Köszönöm, hogy megengeded.
2022. ápr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert lófingod nincs róla, hogy egyáltalán mit kellene csinálni.
2022. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

aam,

Szolgáltatás,

Csak belföld,

Csak Ft,

2022. ápr. 25. 21:45
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A KATA-t arra találták ki, hogy elég legyen annyi adminisztratív teher, amennyit a vállalkozó komolyabb pénzügyi, számviteli, jogi vagy adózási szakismeret nélkül is el tud látni. A valóság ezzel szemben az, hogy a KATA-sok nagy része nem meri egyedül intézni a dolgait, nehogy valamit elrontson, és többe kerüljön a büntetés, emiatt inkább alkalmaznak könyvelőt. Ha egyszer elmondják, hogy mikor mit és hogyan kell csinálnod, akkor tényleg kidobott pénz, de ha nem akarsz az egésszel foglalkozni, és nyugodtabban alszol, ha egy könyvelő intézi a dolgaidat, arra is van lehetőség.
2022. ápr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Plusz a folyamatos változásokat ha nem tudod/akarod lekövetni, akkor is megéri. Meg hogy ne terjengjenek olyan baromságok, hogy a kata csak fél évnek számít a nyugdíjidőbe. Vagy hogy egy 30 évesnek megéri a 75 ezret fizetni, mert magasabb lesz a nyugdíja. Sokan nem is akarnak foglalkozni a bürokratikus dolgokkal, inkább kiszervezik. Nekik megéri, másnak nem. Mi kifestettük ittgon a gyerekszobát. Mégsem mantrázom, hogy ezért minek hív bárki festőt, amikor csak a hengert kell húzogatni.

Amúgy az országban nagyon sok a kényszervállalkozó és nem mindegyik túl éles kés. Szóval nem kevésnek egy ügyfélkapus bejelentkezés is problémát jelent, nem képesek egy wordot, excelt használni. Nekik igenis hasznos lehet valamilyen szolgáltatás.

2022. ápr. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ezzel én eddig soha nem foglalkoztam.

Teljesen új terület a számomra.


Diplomás vagyok. Több nyelven beszélek. 3 területen is szakembernek mondanak.


De sose voltam vállalkozó.

Elkezdtem utána keresni. Mivel egy hobbi tevékenységemhez a havi 25eFtos KATA jó volna.


Viszont nem tűnt túl bonyolultnak.

Ezért írtam ezt a kérdést.


Válasz még továbbra se jött arra, h konkrétan milyen tevékenységeket csinál a könyvelő a havi XezerFtos díjáért a KATAs aam belföldi vállalkozásommal kapcsolatban.

Nem ezek a lozungok érdekelnek, h fingós nincs, jaj nagyon könnyű stb.

Hanem informális dolgok.

Sorban, h miket csinál a könyvelő és azt, h lehet elvégezni nélküle.

2022. ápr. 25. 22:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt kell csinálnia, ami a szerződésetekben van. Nálunk a kiskatások általában a számlák könyvelését, nyilvántartását, tanácsadást, folyószámlaügyintézést, önkormányzati ügyintézést, bevallásbeküldést várnak el, plusz néha apróbb-cseprőbb dolgok is akadnak.

Amúgy biztos vagy benne, hogy a hobbitevékenységednek a 25-ös kata a legjobb választás?

2022. ápr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!