Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény megosztá...

Családi adókedvezmény megosztása tényleg nem lehetséges utólag, ha adóelőlegben az egyik fél már az egészet igénybe vette?

Figyelt kérdés

Élettársam vette igénybe a családi adókedvezményt az adóelőlegnél 2 gyerek után (1 közös, 1 csak az övé). Így viszont a gyerek után járó adó-visszatérítésnél nem kapta meg a maximális 809.000 Ft-ot. Több helyen olvastam, hogy ez nem gond, utólag is lehet módosítani az adóbevallásban a megosztáson, pl. itt is ezt írják a 4. és 8. technikai kérdésnél: [link]

Meg is csináltam mindkettőnk adóbevallását így, átírtam a nevemre annyi családi kedvezményt (közös érvényesítéssel és megosztással), hogy ő is megkapja a maximális visszatérítést. Ma kaptam egy értesítést a Fejér megyei NAV-tól, hogy behívnak ellenőrzésre. Felhívtam őket, elmagyaráztam, mi a helyzet, erre a hölgy közölte, hogy év közben adóelőlegként érvényesített családi kedvezményt nem lehet utólag módosítani, átíratni a másik fél nevére, önellenőrzéssel csináljam vissza az eredeti adóbevallásomat, amiben nem jár vissza semmi.

Tényleg nekik van igazuk, nem az adószakértőknek, akik több helyen is azt írják, hogy lehet így? Vajon minden megyei NAV így értelmezi, és önrevízióra szólítja fel azt, aki így akarja igénybe venni? Több helyen olvastam, hogy többen próbálják így kimaxolni az adóvisszatérítést, gondoltam megpróbálom én is, ha lehet, de ezek szerint mégsem lehet.



#Fejér megye #adóvisszatérítés #NAV #családi adókedvezmény megosztása
2022. ápr. 26. 15:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
De lehetséges. Nem lehet, hogy rosszul töltöttél ki valamit a bevallásban?
2022. ápr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azóta visszahívott a NAV-os nő, hogy mégis lehet így, ő tudta rosszul. Azt mondja, beszélt a jogászaikkal. Még jó, hogy elmondtam neki többször, hogy én nem úgy tudom, ahogy ő, mert így bizonytalan lett magában, és megkérdezte.
2022. ápr. 26. 16:07
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt mondta, azzal keverte, hogy ha már van beadott érvényes bevallás, akkor nem lehet utólag önrevízióval. De első bevallásban lehet.
2022. ápr. 26. 16:09
 4/17 anonim ***** válasza:
Igazából de, akkor is lehet, csak akkor picit bonyolultabb és drágább a dolog.
2022. ápr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Járulékkedvezmény nem adható át, azt mindenképpen annál kell hagyni, aki év közben igénybe vette (ezért is kell beírni mindkét fél évközijét, akkor le is von a keretösszegből). A keret maradéka bevallásban szabadon osztható.

Idén én is belefutottam ilyenbe, hatszor hívtam az ÜCC-t, mire értelmes ügyintéző átengedte a bevallást.

2022. ápr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

" adó-visszatérítésnél nem kapta meg a maximális 809.000 Ft-"


Ez azért is furcsa, mert ha nem érvényesít a másik fél semmit a családi kedvezményből, de volt legalább ennyi levont SZJA előlege, és családi pótlékra is jogosult lenne a gyermek után, akkor is VISSZADO formájában jár neki ez a maximális összeg. Még több is, ha több volt a levont SZJA.


Szomorú, hogy dolgoznak ilyen ügyintézők a NAV-nál (is).

2022. ápr. 28. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#6: Én megkaptam a 809 E Ft-ot, párom csak egy részét, mivel a családi adókedvezmeny lévonása után nem maradt annyi adója. Ezért kellett hozzám átcsoportosítani családi adókedvezmenyt.

"Még több is, ha több volt a levont SZJA." - Visszadó formájában nem jár senkinek 809 E Ft-nál több.

2022. ápr. 28. 07:09
 8/17 anonim ***** válasza:
Olyan nem létezik, hogy visszadó formájában. A visszado egy nyomtatvány neve volt. És de, kaphat valaki 809 ezernél többet a családi kedvezményből és az adóvisszatérítésből összesen.
2022. ápr. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Összesen igen, de csak a befizetett adója összegéig. Csak a családi kedvezmény jár járulékból is, a "visszadó" nem.
2022. ápr. 28. 15:00
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem ne magyarázd, én tisztában vagyok vele :)
2022. ápr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!